Gdzie kupić komputer- salon komputerowy czy przez internet?


(Hannibal94) #1

Witam,

jw.- co wybrać ?

Słyszałem ze przez neta jest taniej. Czy różnice w cenach są duże? Czy mógłbym zaoszczędzić 50 czy możne 200 ?

Jak wygląda sprawa z serwisem i gwarancja ? Czy w salonie w moim mieście więcej sobie policzą za złożenie niż gdybym miał kupować w sklepie internetowym ? Co Wy polecacie ? Trochę nie w temacie jestem, wiec prosiłbym o wyrozumiałość.

Pzdr.


(igrek) #2

Zawsze jest taniej przez internet, gwarancja przeważnie jest producenta, na każdą pojedynczą część a nie na cały zestaw, wybierasz dowolne części i przysyłają złożony.


(Hannibal94) #3

A jak z serwisem gdybym kupował przez neta?

Problem w tym że ja wolałbym kupić przez neta, wycisnąłbym jak najlepszy sprzęt, ale moi starsi naciskają mnie żebym kupował

w salonie w mieście bo " Jak coś mi się popsuje to mogę zanieść kompa do serwisu tam gdzie kupowałem, a w internecie to nie wiadomo" :roll: … dokładają mi parę stów wiec muszę się liczyć z ich zdaniem.


(igrek) #4

Odsyłasz normalnie do sklepu i nie ma z tym problemu, zresztą sklepy internetowe mają też swoje oddziały w większych miastach więc nie ma z tym problemu, omijaj w każdym bądź razie komputronika i proline to chyba dwa najdroższe sklepy. Czasami jest tak że w jednym jest taniej w drugim drożej, np chciałem kupić chłodzenie na procesor i różnica pomiędzy dwoma sklepami wynosiła 50zł.


(Chojinka) #5

gdzie mieszkasz? tam się szuka dobrych fachowych sklepów bo i takie istnieją nawet w centrum Wrocławia! kupowanie przez internet ma sens jak kupisz część podzespołów najtaniej w jednym sklepie a inne w drugim ale nie wszystko w różnych sklepach tam gdzie znajdziesz najtaniej, bo przesyłki pochłoną trochę kasy a różnica paru złotych nie ma sensu.

NP: ram, dysk, budę, nagrywarkę znajdujesz w jednym sklepie gdzie mają najtaniej a resztę w drugim lub nawet całość w jednym polecanym przez kupców. odpuść sobie allegro bo sieprzejedziesz.


(igrek) #6

Allegro wiadomo żeby sobie odpuścić bo same przesyłki zrównają koszt podzespołów które byś kupił na miejscu.


(Tojuzkoniecc) #7

Moim zdaniem lepiej próbować to połączyć - kupić przez neta u kogoś w pobliżu ( np. w województwie). W przypadku jakieś awarii to podjedziesz i zareklamujesz.


(Hannibal94) #8

No niestety mieszkam w małym mieście ( Ostrowiec Św.), nie mam tam żadnych punktów dużych sklepów internetowych np. morele czy agito (jest komputronik). Chyba po prostu porównam ceny w każdym sklepie a potem w sieci i zobaczymy.


(djosdanielos) #9

Hannibal94 ,

nie wiem jak u ciebie ,ale u mnie w małej mieścinie jest kilka sklepów komputerowych ,i w każdym oferują typowe gotowce jak na allegro czyli:

kiepski zasilacz ,kiepska karta ,kiepska płyta w połączeniu z jakimś mega prockiem i przesadną ilością pamięci ram

zestaw który sam ułożyłem w kwocie około 2000zł po podaniu im części wyszedł około 500zł drożej także podziękowałem ,i kupiłem w morelach :slight_smile:

jeśli jest komputronik u ciebie ,to zobacz cenowo jakby to wyszło w porównaniu np. z morele czy agito czy będzie się opłacać


(-Puma-) #10

Niedawno kupiłem komputer w komputroniku i… nie działał, trzymali go około trzy tygodnie i stwierdzili że coś się poluźniło w transporcie.

Tak więc mam mieszane uczucia co do rzetelności komputronika.


(Ciuci) #11

Wydaje mi sie że to jest najbardziej rozsądne podejście.Musisz porównać ceny po prostu.


(Hannibal94) #12

Ok, dzięki za pomoc, zrobię tak jak mówił djosdanielos.