Gdzie kupić komputer- salon komputerowy czy przez internet?

Witam,

jw.- co wybrać ?

Słyszałem ze przez neta jest taniej. Czy różnice w cenach są duże? Czy mógłbym zaoszczędzić 50 czy możne 200 ?

Jak wygląda sprawa z serwisem i gwarancja ? Czy w salonie w moim mieście więcej sobie policzą za złożenie niż gdybym miał kupować w sklepie internetowym ? Co Wy polecacie ? Trochę nie w temacie jestem, wiec prosiłbym o wyrozumiałość.

Pzdr.

Zawsze jest taniej przez internet, gwarancja przeważnie jest producenta, na każdą pojedynczą część a nie na cały zestaw, wybierasz dowolne części i przysyłają złożony.

A jak z serwisem gdybym kupował przez neta?

Problem w tym że ja wolałbym kupić przez neta, wycisnąłbym jak najlepszy sprzęt, ale moi starsi naciskają mnie żebym kupował

w salonie w mieście bo " Jak coś mi się popsuje to mogę zanieść kompa do serwisu tam gdzie kupowałem, a w internecie to nie wiadomo" :roll: … dokładają mi parę stów wiec muszę się liczyć z ich zdaniem.

Odsyłasz normalnie do sklepu i nie ma z tym problemu, zresztą sklepy internetowe mają też swoje oddziały w większych miastach więc nie ma z tym problemu, omijaj w każdym bądź razie komputronika i proline to chyba dwa najdroższe sklepy. Czasami jest tak że w jednym jest taniej w drugim drożej, np chciałem kupić chłodzenie na procesor i różnica pomiędzy dwoma sklepami wynosiła 50zł.

gdzie mieszkasz? tam się szuka dobrych fachowych sklepów bo i takie istnieją nawet w centrum Wrocławia! kupowanie przez internet ma sens jak kupisz część podzespołów najtaniej w jednym sklepie a inne w drugim ale nie wszystko w różnych sklepach tam gdzie znajdziesz najtaniej, bo przesyłki pochłoną trochę kasy a różnica paru złotych nie ma sensu.

NP: ram, dysk, budę, nagrywarkę znajdujesz w jednym sklepie gdzie mają najtaniej a resztę w drugim lub nawet całość w jednym polecanym przez kupców. odpuść sobie allegro bo sieprzejedziesz.

Allegro wiadomo żeby sobie odpuścić bo same przesyłki zrównają koszt podzespołów które byś kupił na miejscu.

Moim zdaniem lepiej próbować to połączyć - kupić przez neta u kogoś w pobliżu ( np. w województwie). W przypadku jakieś awarii to podjedziesz i zareklamujesz.

No niestety mieszkam w małym mieście ( Ostrowiec Św.), nie mam tam żadnych punktów dużych sklepów internetowych np. morele czy agito (jest komputronik). Chyba po prostu porównam ceny w każdym sklepie a potem w sieci i zobaczymy.

Hannibal94 ,

nie wiem jak u ciebie ,ale u mnie w małej mieścinie jest kilka sklepów komputerowych ,i w każdym oferują typowe gotowce jak na allegro czyli:

kiepski zasilacz ,kiepska karta ,kiepska płyta w połączeniu z jakimś mega prockiem i przesadną ilością pamięci ram

zestaw który sam ułożyłem w kwocie około 2000zł po podaniu im części wyszedł około 500zł drożej także podziękowałem ,i kupiłem w morelach :slight_smile:

jeśli jest komputronik u ciebie ,to zobacz cenowo jakby to wyszło w porównaniu np. z morele czy agito czy będzie się opłacać

Niedawno kupiłem komputer w komputroniku i… nie działał, trzymali go około trzy tygodnie i stwierdzili że coś się poluźniło w transporcie.

Tak więc mam mieszane uczucia co do rzetelności komputronika.

Wydaje mi sie że to jest najbardziej rozsądne podejście.Musisz porównać ceny po prostu.

Ok, dzięki za pomoc, zrobię tak jak mówił djosdanielos.