Gdzie kupić nowe, tanie monitory 15' do biura?

Chciałem się Was poradzić gdzie można kupić(w Internecie lub w sklepie w Krakowie) 3 tanie monitory LCD 15’.

Ich przeznaczeniem będzie praca biurowa(komputery w aptece), więc nie muszą to być jakieś high end’owe modele. Najbardziej zależy nam na tym, żeby były jak najtańsze i żeby się nie psuły.

Szukałem na Allegro, ale tam to nie wiadomo co to warte bo wszystko używki, a w sklepach internetowych bardzo mało jest 15’.

Szukamy nowych monitorów, żeby mieć pewność że jeszcze długo popracują.

Możecie polecić jakieś sprawdzone sklepy? Nie chce kupować w ciemno, żeby nie wtopić. Musi być opcja wystawienia faktury VAT.

PS. A co ze starymi, zużytymi CRT? Gdzie to można oddać?

muszą być 15’?

teraz bardzo trudno dorwać nową 15 gdyż producenci robią większe modele głównie ?(19 i większe)…

Dobre firmy to Samsung i w ostatecznośći LG:

http://www.ceneo.pl/Monitory_LCD;004+n5 … 3-1358.htm

ja z tych wybrałem nastpujące:

LG Flatron W1934S http://www.ceneo.pl/1770196

lub

http://www.ceneo.pl/2129766 Samsung SyncMaster SM933SN

osobiście polecam samsungi (mam teraz 2monitor samsunga i jest ok:) ) , do lg jakoś tak nie mam zaufania jeśli chodzi o monitory, ale obie firmyt robią sprzęt ok, choć wole samsungi…

Teoretycznie stare można oddać sprzedawcy, ale przez internet to byłoby trudne. Może w urzędzie miejskim jest jakiś punkt zbiórki, a przynajmniej powinni wiedzieć gdzie jest.

Można też komuś podarować, albo sprzedać, o ile ktoś będzie je chciał :expressionless:

15 cali to malutkie, chyba że za stołem i nie ma miejsca na większe, ale do korzystania z komputera to raczej większe, minimum 19 cali (17 mają małe piksele i litery będą mikroskopijne). 15 cali raczej się już nie produkuje, albo jakieś mikroskopijne 12 cali do kas w supermarketach (IBM). W sklepach komputerowych też już tak małych nie ma. Jeśli już znajdzie się mały, to nie będzie tańszy od dużego, gdyż nie produkuje się już ich w dużych ilościach, tylko do specjalnych zastosowań, gdzie koniecznie jest potrzebny mały. Np. na Allegro jest z panelem dotykowym, ale kosztuje ponad 900zł.

A każda marka jest dobra (Samsung, LG, Sony, Asus, HP, …), prócz dziwnych “tanich” dalekowschodnich, sprzedawanych w supermarketach.

Nie wiem, kto wymyślił, żeby w monitorach 19-calowych rozdzielczością natywną było 1280x1024. Dla niektórych nawet przy 19-kach to za dużo - trzeba sobie radzić zwiększając dpi. Powinno być 1024x768. Podobnie 15-ki powinny mieć natywną 800x600, tymczasem są modele 15-calowe z natywną rozdzielczością 1280x1024!

W sumie mogły by być 17’, tylko musiał bym zmierzyć czy w sie zmieszczą w gablocie - w gablocie szklanej jest miejsce i stoi obecni 15’ CRT i na skos jest jeszcze trochę miejsca, a LCD miałby obramowanie jeszcze mniejsze wiec pewnie by wszedł.

Chciałem 15’ bo myślałem że będą tańsze, ale chyba zdecyduję sie na 17’. Jeszcze tylko sie dowiem ile max kasy można na nie przeznaczyć, poszukam coś i poproszę wtedy o opinię. :slight_smile:

Co do rozdzielczości to na tych co teraz są jest 1024x768 i dobrze widać, nie licząc tego że jeden zbledzone kolory ma już, a drugi zielenieje powoli. :smiley: Cztery lata tu chodzą a nie były nowe tylko z innej apteki wzięte.

Sam mam Samsunga 19’(w wakacje 2006 zapłaciłem za niego bagatela 1 160zł… krew zalewa, jak sie widzi jakie teraz tanie są 20’) i jestem z niego bardzo zadowolony. Nie ma badów, ani przebarwień jak na razie. Rozdzielczość 1280x1024.

hmm sorry za to wyrażenie ale jak ktoś jest ślepy :smiley:

Ja ma 17’ od 3 lat i nie mam żadnych problemów z czytaniem liter, etc. bo panoramiczne 19’ są beznadziejne, rozdziałka preferowana 1440x wygląda na takim monietorze jak 800x600 na 17’…

1440x900 - a na normalnym 19" masz 1280x1024. Nie widzę różnicy :slight_smile: