Gdzie kupię licencję WinXp?

(dark__jedi) #1

Cześć..

W najbliższym czasie chciałem zakupić licencję Windows'a z uwagi na wymagania oprogramowania, najlepiej mi byłoby kupić właśnie XP. Na allegro są, ale zastanawiam się czy to nie jest jakiś kanał, zwłaszcza z wersją OEM.

Priorytet oczywiście cena, z aukcji wynika że w okolicach 200zł mogę już kupić, w sklepach chyba nie ma..

jakieś propozycje?

(Pablo_Wawa) #2

Proponuję kupić system Windows 7 Professional OEM, który uprawnia do downgrade do Windows XP Professional.

Być może podobnie jest też z Windows 8 (sprawdź).

(dark__jedi) #3

W takim razie jeszcze jedno pytanie.

Obecnie jestem w posiadaniu licencji WinXp. Komputer przestał działać, dokładnie płyta. Podjęta decyzja o zakupie nowych części (m.in. proc, płyta, RAM). Czy mogę przepisać licencję w Microsofcie z tej starej jednostki na nową? Stara jednostka zostanie całkowicie wyłączona z użytku.

Ew, czy ktoś zna kontakt do MS, żeby to sprawdzić telefonicznie? Nie ogarniam tego serwisu na stronie…

(rgabrysiak) #4

Moim zdaniem nie, ale nie chcę się wprowadzić w błąd więc poleciłbym skontaktować się z MS.

A co do kontaktu: http://support.microsoft.com/contactus/?ln=pl

(Pablo_Wawa) #5

Według mnie do nowego sprzętu należy dokupić nowy system operacyjny, no chyba że posiadasz (na starym) system w wersji BOX (ale to rzadkość) - wersja OEM nie była przenaszalna na inny komputer (tak było kiedyś, może teraz warunki licencji zostały złagodzone? Bo Windows 8 już można przenosić).

(dark__jedi) #6

Oczywiście OEM. To mam problem… Muszę uruchomić program SUBIEKT 4 i nie widzę wątków w sieci, jak pracować na Win7 lub 8.

Spróbuje odpalić poprawnie na Win7 i zobaczę jak to będzie chodzić, jeśli będzie to kupię 7 lub 8… Jeśli nie, to niestety downgrade do XP…

(Pablo_Wawa) #7

System Windows 7 Professional i wyższy (Ultimate) posiada trym XP Mode, to jest taka maszyna wirtualna z Windows XP. I tam można uruchamiać starsze, niekompatybilne programy. Możesz tam też skonfigurować sobie drukarkę i drukować z programu. :slight_smile:

Ta maszyna wirtualna (XP Mode) jest legalna i można z niej normalnie korzystać.