Gdzie mój dysk? komp nie widzi dysku pod usb

(Deprim86) #1

witam mam dysk zewnętrzny firmy iomega miałam z nim problemy więc przeskanowałam wszystko combofixem i od tamtej pory po podłaczeniu nie widać dysku ( łącze USB) ręcznie czy automatycznie dodawanie sprzętu nie działa przywruciłam nawet cały system ale też nic. Przy przywracaniu wyskoczył tylko komunikat że przywracanie nie obejmie dysku H ( imoega) ponieważ został odłaczony lub usunięty mimo iż był cały czas podłączony prosze ratuujcie...

(Olo1945) #2

spróbuj ściągnąc programik partition magic 8.0 i zobacz czy on go wykryje

(Deprim86) #3

no niestety nie bo już to zrobiłam jakieś 15 min temu... w magazynie zaządzania komputerem też go nie ma a dysk kręci bo słychać i czuć

(Gugu007) #4

Zmień w zarządzaniu komputerem/zarządzanie dyskami literę dysku przenośnego - jeśli Ci się w ogóle pojawia.:mrgreen:

(Gina Gina) #5

Polecam:

viewtopic.php?f=19&t=101306&start=0&st=0&sk=t&sd=a

(sdar) #6

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Dodatkowo, proponuję zapoznanie się z TYMI informacjami.

(Deprim86) #7

w tej całej desperacji zrobiłam format windowsa i mimo to nie pomaga, czy to wina dysku?? pomocy dysk kręci.

(Gina Gina) #8

viewtopic.php?f=2&t=228279#p1505999

Pytanie w dalszym ciągu - jak zasilasz dysk - poprzez dwie wtyczki?

(Deprim86) #9

tak dwie wtyczki USB

(Gina Gina) #10

cd ... Masz Windows XP ?, sprawdź czy widać dysk:) w zarządzaniu dyskami :wink:

W Uruchom wpisz: diskmgmt.msc

Jeżeli widać - ale bez partycji to ew. próbowac odzyskać partcje TestDisk-iem :spoko:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2 ... otoRec+6.9

Nie trzymaj tego dysku cały czas włączonego, a szczególnie w czasie instalacji ;/ , włączaj go tylko po starcie,

gdy system już działa a wyłączaj przed zamknięciem systemu ......... ;/ ;/

(Deprim86) #11

Dysk nie jest włączony cały czas teraz już praktycznie wcale bo go nie widać.

A po wpisaniu polecenia widać tylko mój dysk wewnętrzny z podziałem na partycję i dvd które jest podłączone a dysku zewnętrznego pod USB nie ma :frowning:

(Gina Gina) #12

Pozostaje tylko sprawdzić na innym komputerze, dysk podłączyć poprzez dwie wtyczki !

Sprawdź jeszcze to co poniżej, bo po kiepskim formacie mogły pozostać poprzednie ustawienia ;/

viewtopic.php?p=718781#p718781

(Deprim86) #13

w poprzednim windowsie było jako ukryte, zrobiłam tak jak jest tam napisane i już nie wykryło ani ukryte ani normalnie po formacie nie ma nawet w ukrytych...

(Deprim86) #14

Witam mam nowe informację na innych kompach również nie widzi dysku i nie działa żadna z wymienionych opcji ... co proponujecie?

(Gina Gina) #15
  1. Jeżeli masz gwarancję - skorzystaj z uprawnień gwarancji 8)

2. Po gwarancji radzę dodatkowe sprawdzenie:

3. jeżeli kabel odłączalny, sprawdzić z innym kablem (też czasem padają ;/)

4. wyjąć dysk z obudowy i sprawdzić podłączając bezpośrednio do płyty gł z pomocą przejściówki 2,5"/3,5". :?

http://www.komputronik.pl/Akcesoria_PC/ ... y,id,3667/

• jeżeli dysk sprawny - to w miarę tanio można kupić inną obudowę na dysk 2,5" np. za 50zł :roll:

i przełożyć dysk.