Gdzie moja poczta po reinstalce XP?

Witam wszystkich…

…mam problemik z pocztą. Byłbym wdziękczny gdyby się go udało przeskoczyć. Miałem od dawna kulejący win. XP pro. Dwa dni temy koleś zrobił mi reinstalkę ale wcięło mi gdzieś pocztę elektroniczną. Wszystko inne jest. Czy ktoś wie gdzie i w jakim pliku jest poczta z Outlooka?

Z góry dzięki i pozdrawiam

No jak byl format to nie masz co marzyc o przywróceniu wszytskiego jezeli nie została utworzona kopia :roll:

Ja w swoim programie pocztowym nie zaznaczyłeś żeby zostawiał maile na serwerze to się z nimi porzegnaj :cry: :cry:

C:\Documens and Settings\twoj_profil\Dane aplikacji\Identities{160CE8C0-D42A-11D9-9AE6-D5A64D66D433}\Microsoft\Outlook Express

Przed operacją:

Narzędzia -> Opcje folderów -> Widok -> Pokazuj pliki ukryte i systemowe

Witaj squeet

Było chyba ciepło, ciepło. ale przepraszam ze nie opisałem dokładniej.

U mnie na dysku C był Windows ME i też padł.

Windowsa XP mam na dysku D ale nie ma takich ścieżek dostępu jak napisałeś i próbowałem iść na czuja różnymi ścieżkami. Doszedłem tylko do książki adresowej. Wielkie dzięki i za to i oczywiście plusik zaraz dojdzie bo ratujesz mi wielką sprawę. Było by jednak super jakbym jednak odzyskał jeszcze pocztę. U kolesia mam jeszcze na drugiego twardziela zrzuconą większą część dysku D sprzed reinstalki. Może tam coś więcej się zachowało. A tą książkę wydobyłem po następujacej ścieżce:

D:\Documents and Settings\xxx\Dane aplikacji\Microsoft\Address Book

Idac Twoja ścieżką dostępu po IDENTITIES mam pusty folder {580511CD-CD25-4EDA-84C1-BC8BAD20E1F7}

A takiej ścieżki nie masz?

Na jakim systemie działałeś i odbierałeś pocztę w Outlooku?

Poczytaj jeszcze tutaj:

:arrow: http://www.agavk.p9.pl/strony/inter_outlook_ex_2.php

Są opisane struktury katalogów Outlooka (na dole masz przejście do menu o tym programie).

Skoro są opisane stuktury i sposób backupu, to nie zaszkodzi sprawdzić, czy czasem nie znajdują się tam pliki, których szukasz

Witaj squeet

…no kurde chyba jesteś wróżka czy co?

Jest taka ścieżka tylko z innym numerem. I na końcu są pliki poczty przychodzącej i wychodząceji inne.

Tylko ze nie wiem co dalej. kiedy zaznaczyłem plik poczty przychodzącej i otworzyłem Outlookiem to nie ma starej poczty.

Odpowiadając wprost na Twoje pytanie : odbierałem w XP przede wszystkim i na niej głównie mi zależy.

Pozdrawiam

Hmmm… Czyli masz już pliki… To teraz wsadź je w lokalizacje Outlooka dla XP, na którym pracujesz :slight_smile:

Zainstalowałem sobie Outlooka i tam masz (główne okno):

Plik -> Importuj

I tutaj są:

Książka adresowa

Inna książka adresowa

Wiadomości

Ustawienia konta pocztowego

Ustawienia grup dyskusyjnych

No to klikasz zatem Plik -> Importuj -> Wiadomości

Wskaż ten plik :wink:

No wielkie dzięki squeet bo to działanie ładnie odzyskało bardzo starą pocztę z dysku C spod Windowsa ME.

Jednak nadal nie wiem gdzie się mogły podziać pliki z dysku D spod Windowsa XP. Czy masz jeszcze jakieć pomysły?

Potem zatrudniłem szukaczkę i zleciłem wyszukanie plików “dbx” bo takie rozszerzenia mają szukane pliki i nie mam takich plików na kompie. :o

No jak nie jak tak:)))

Oczywiscie zaznaczyłem aby przeszukała takze pliki ukryte i systemowe.

Czy ktoś coś z tego rozumie?

Pozdrawiam

Wiesz… Zrobiłeś reinstall - czyli rozumiem nainstalowałeś XP na XP? Bo jeśli zmieniałeś partycje, bądź formatowałeś dysk to nie odzyskasz już maili…

Lecz jesli miałeś XP na D , tak jak teraz mówisz że masz, to zobacz w w/w lokalizacji (profil taki jak przed reinstalem). Jeśli nie ma, znaczy że informacje uległy nadpisaniu…

Szukasz na parycji, gdzie miałeś wcześniej zainstalowany dysk (mam nadzieję, że to ta sama, co teraz…)

Oczywiście znów masz rację squeet

…system został nainstalowany na sypiacy się XP. Partycje nie były ruszane ani nie było formatowania. Jednak pliki wcięło. Najciekawsze jednak że te z dysku C są a szukaczka ich nie widzi.

Pozdrawiam

Otwórz szukajkę Windowsa

Klikasz Pliki i foldery

Kliknij tam Bardziej zaawansowane opcje

I teraz zaznacz wszystko oprócz Przeszukaj taśmową kopię zapasową

Teraz rozwiń listę Typ pliku i tam ustaw Wiadomość pocztowa programu Outlook Express

Nie wpisujesz nic w Cała nazwa pliku bądź jej część ani Wyraz lub fraza w pliku i kliknij Wyszukaj

Przyznaję że to było sprytne, bo pozbierało mi parę plików poczty z różnych lokalizacji ale to wciąż nie to czego szukam

Jednak to juz chyba oznacza że tego na dysku już nie ma i pewnie zostało nadpisane.

Prawdopodobnie jednak dzięki tym wszystkim podpowiedziom uda się to znaleźć na twardzielu u kolesia który tą reinstalkę robił bo tam nie będzie nadpisane.

Dzięki za wszystko i pozdrawiam