Gdzie moje 10GB...?

Witam

wiec tak mam dysk o pojemnosci 80GB oczywiscie podzielony na dwie partycje C: (19,5GB) i D: (54,9GB)

partycje C: zostawiamy w spokoju bo jest wszystko tak jak powinno problem jest z partycja D: mam wolnego miejsca 4,97GB czyli powinienem miec zajete ok 50GB w tym problem ze gdy zaznaczam wszystkie pliki znajdujace sie na tym dysku wchodze we wlasciwosci to ich rozmiar wynosi 39,7GB z moich kalkulacji wychodzi ze 54,9 minus 39,7 nie rowna sie 4,97… wiec gdzie te 10GB? jesli ktos potrafi mi pomoc bylbym wdzieczny

BOLO1990 , daj logi z HijackThis

przyczyn moze być wiele, jakieś ukryte pliki czy fodery, pliki stronnictwa, jakiś syfek itp…

oczywiscie zaznaczasz tez pliki systemowe i ukryte??

jaki masz kosz, bo domyslnie jest 10% czyli bedzie z 5GB i dolicz do tego przywracanie systemu itp… czyli wszystko ukryte i systemowe

Ew. możesz sprawdzić ilość wolnego miejsca z Linuksa LiveCD.

tez myslalem ze moga to byc jakies niepotrzebne syfy ale wszystko czyscilem programem Evidence Eliminator partycja D: nie jest partycja na ktorej mam zainstalowany system takze tam nie ma zadnych plikow systemowych prawda? i owszem zaznaczalem wszystkie foldery wlacznie z ukrytymi wciaz wychodzi niezgodnosc 10GB :frowning: zaraz wrzuce ten log z HijackThis

“jest partycja na ktorej mam zainstalowany system”

  • a plik stronicowania?

  • Punkty przywracania systemu? (system volume information)

  1. Sprawdź we właściwościach Kosza, Windows rezerwuje miejsce na obu dyskach.

  2. Akcesoria>Narzędzia systemowe>Przywracanie systemu> i po lewej stronie ustawienia przywracania systemu

zaznaczasz dysk i ustawienia.

  1. Wiesz oczywiście, że sklepowe 80GB to nie jest dyskowe 80GB? Nie pamiętam przelicznika, ale producenci inaczej przeliczają swoje GB :frowning:

Oraz gdyby to nadal nie było to, to jest jeszcze stronka która kiedyś mi pomogła: link

Jezu dzieki!:slight_smile:

SYSTEM VOLUME INFORMATION to bylo to co zasmiecalo mi komputer juz od 2 lat :stuck_out_tongue:

dziekuje naprawde dzieki wszystkim ze chcieliscie pomoc :slight_smile: macie za robote :smiley: