Gdzie najtaniej ubezpieczyć samochód?

(Rychupeja1) #1

Siema.

Zdałem prawko pół roku temu kupiłem golfa 3 (1.9) diesel z 92r i chciałbym go ubezpieczyć na siebie.

Gdzie najtaniej ? Jest możliwość ubezpieczenia na 3 miesiące czy minimum to pół roku ? pozdro :slight_smile:

(jaru_r) #2

Najlepiej to podjechać do jakiegoś agenta ubezpieczeń komunikacyjnych (często takie biura są przy komisach lub giełdach samochodowych) - podajesz swoje dane, a agent robi symulacje w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych i wybierasz takie, które Ci pasuje. Pamiętaj, że najtaniej to nie zawsze najlepiej - ubezpieczenie powinno zawierać opcję NW (od Nieszczęśliwych Wypadków), bo jeśli w wypadku z Twojej winy ktoś ucierpi, a nie będziesz miał tej opcji wykupionej, to będziesz płacił takiej osobie za leczenie.

(rafi6666) #3

Ja co roku robię w internecie symulacje w wszystkich możliwych firmach ubezpieczeniowych i wybieram tam gdzie jest najtaniej, już od 3 lat AXA ma dla mnie najkorzystniejszą ofertę.

Naprawdę można sporo zaoszczędzić, np. AXA oferuje dla mnie OC za 400zł a Link4 za 1200zł więc zabawa jest warta świeczki.

(lith) #4

jaru_r , poczytaj może co to jest ubezpieczenie NNW, bo chyba coś pomieszałeś z OC, które jest z resztą obowiązkowe. Oferty potrafią się sporo różnić i to nie tylko między ubezpieczycielami, a między wyliczanymi na poszczególnych kalkulatorach, czy nawet przez poszczególnych agentów.

(Rychupeja1) #5

A jest gdzieś możliwość wykupienia na np 3 miesiące, albo na raty ? Byłem dziś właśnie w axie to powiedzieli mi 870zł za pół roku, a za rok 1820 zł... niestety wyszło mi z głowy żeby zapytać czy jest możliwość rozłożenia tego na raty, przynajmniej na 3.

Nie znajdę w necie jakiegoś kalkulatora który by obliczył gdzie by było najtaniej ? Trochę męczące taki szukanie jak wszyscy wiemy ile jest teraz ubezpieczycieli...

(jaru_r) #6

lith - też poczytaj.. jeżdżę już 15 lat, więc jakieś pojęcie mam.. Staram się pomóc - nie trzeba wykupować opcji ubezpieczenia od NNW, ale zdarzają się wypadki, gdzie sprawca płaci poszkodowanemu rentę do końca życia. Więc powtarzam - najlepiej kupować OC + NNW. Wydatek trochę większy, ale głowa spokojniejsza.

rychu-27 - możesz nawet na 12 rat rozłożyć, a co do kalkulatorów w sieci, to niektóre towarzystwa ich nie mają - trzeba się umawiać z agentem. Dlatego pisałem wcześniej, że dobrym rozwiązaniem jest wizyta w agencji ubezpieczeń.

(lith) #7

Ale jak sama nazwa wskazuje ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dotyczy nieszczęśliwych wypadków, a nie płacenia komuś renty. To OC jest od odpowiedzialności cywilnej.

Czyli 15 lat nie wiesz za co płacisz.

(jaru_r) #8

Nie mam zamiaru kopać się z koniem. Wiem, za co płacę. Poczytaj sobie poszczególne zapisy ubezpieczycieli, w rozbiciu na odpowiedzialność za szkody materialne oraz uszczerbek na zdrowiu lub utratę życia na rzecz poszkodowanych.

(lith) #9

No przecież zasady OC są regulowane 'z góry' i zawierają taki oto magiczy podpunkt:

W ogóle nie rozumiem po co mieszasz nieszczęśliwe wypadki do zdarzeń gdzie kierowca miałby coś płacić, czyli być za coś odpowiedzialnym.