Gdzie pobrać i jak zainstalować Realtek High definiction audio

jak w temacie chciałbym pobrać ten program nie wiem za to gdzie i jak zawsze jak kończę instalację i komputer się uruchamia ponownie nie mam tego menedżera który powinien być tam gdzie się ustawia jakieś tryby dźwięku i ogólnie zarządza dźwiękiem ktoś może pomóc mi z tym?

Jak instalujesz ostatnia wersję, to ta wersja nie wyświetla menedżera koło zegara systemowego. Można to obejść. Również możesz włączyć menedżer wchodząc w folder, gdzie został zainstalowany realtek. Znajdujesz tam plik .exe.

Ze strony producenta. Laptopa lub płyty głównej. Te ogólne ze strony realtek lub choćby DP u mnie zwykle nie działały jak należy.

Czyli skąd mam to pobrać? Mam gigabyte z370m d3h czy jakoś tak jeżeli chodzi o płytę główną ale pobierałem ze strony gigabyte i nie mam tego menedżera co mam zrobić żeby on był?

Pobierz wersje R2.81


2.82 / 2.83 (beta?) niby ma milion poradników by przywrócić otwieranie panelu, ale raczej żaden realnie nie pomaga więcej niż nagrywającemu: https://www.google.com/search?q=realtek+2.82+panel&tbm=vid

1lajk

Lepiej ze strony producenta:
https://www.realtek.com/en/component/zoo/category/pc-audio-codecs-high-definition-audio-codecs-software

Tyle, że tam nie widzę 2.81, a 2.74 trochę stary.

Jest 2.82

Ale mówię ci 2.82 ma bug i nie każdy otworzy panel realtek, trochę lipa jak sobie w nim nie można korygować opcji.

No chyba, że znalazłeś tu https://www.google.com/search?q=realtek+2.82+panel&tbm=vid działający poradnik naprawy.

Zawsze można tu:
https://www.realtek.cz/download-driver-nr-456-for-realtek-ALC662-and-Windows10-64bit.html
Jeżeli chodzi o 2.81.