Gdzie podpiąć czujnik temperatury pod kartę graficzną?

Cześć wepchnąłem sobie do obudowy ten panel lcd http://allegro.pl/nowy-panel-lcd-modeco … 32616.html

O ile temperatura procesora pokrywa się z tym co pokazuje speed fan tak grafika wcale. Chciałbym się dowiedzieć gdzie wcisnąć czujkę tak żeby grafika pokazywała prawdziwy odczyt lub zbliżony do tego z CCC. Np CCC pokazuje 36 stopni (dołożyłem wiatrak 80mm na kartę) tak panel pokazuje 28 stopni. wcisnąłem czujkę między heat pipe’y ale myślę że to głupi pomysł. Więc proszę o radę gdzie to wcisnąć tak żeby było miarodajne. Aha przed założeniem wiatraka temperaturę pokazywało bardzo zbliżoną do tej z CCC. Możliwe że wiatrak chłodzi heat pipe’y i stąd odczyt jest przekłamany? Komp w podpisie z góry dzięki

Ja zawsze wciskam (bez skojarzeń) w szczelinę boczną między GPU, a radiatorem w pobliże GPU. Nie wiem jak to wygląda i czy da się to zrobić.

Ja tam swojego czasu przyczepiałem czujniki na radiator na sekcji zasilania oraz w miarę możliwości do radiatora samego coolera GPU. Jeśli któreś z tych odczytów były dla mnie zbyt wysokie (np. ponad 70 stopni na radiatorze na VRM), to się tym przejmowałem (temperatury samych chłodzonych elementów były wtedy 10-15 stopni wyższe niż samych radiatorów).

Właśnie jak próbowałem wcisnąć w szczelinę o której mówi mozilla007 , to niestety ale lipa bo w ogóle temperatura z kosmosu. A między heat pipe’ami dopóki wiatraka nie było to temperatury pokazywało względnie zrównane z CCC

No w tym miejscu co ja wciskam to jest najcieplej i zawsze wolę tak zobaczyć. Wiatrak ma to do siebie że jednak jest ten opływ powietrza i czujnik pewnie jest chłodzony.

Bardzo możliwe. Pokombinuję. Dobra a powiedz mi co mi da jak podłączę kabelek hdd od tego panelu do płyty?

No da temperaturę HDD (bo rozumiem że chodzi o panel taki jak w temacie).

Tak dokładnie o ten panel. Tyle że tam jest złączka jak od diody hdd

Jeśli chodzi o diodę to w manualu powinno być napisane gdzie trzeba podłączyć.

Tutaj link do manuala

http://pl.msi.com/service/download/manual-13034.html i na stronie 17 jest “Front Panel Connectors: JFP1, JFP2” i tam jest HDD Led i jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi o diodę i do tego trzeba podłączyć.