Gdzie podpiąć czytnik kart pamięci?

Witam!

Dostałem czytnik kart pamięci montowany w miejsce napędu 3,5", niestety jest to jakiś “NO NAME”, beż żadnej dokumentacji i nie za bardzo wiem, jak mogę go połączyć z płytą główną. Wiem, że są czytniki podłączane do USB, z tym, że do pinów USB w płycie głównej jest już podpięty panel przedni USB. Czy da się to jakoś podpiąć do tego, co już jest, czy może trzeba dokupić kontroler USB na PCI i dopiero do niego podpinać?

Tak wygląda czytnik z przodu i z góry:

czytnikyi9.jpg

…a tak wyglądają jego wyjścia:

pinlr5.jpg

Opisane są tak: G , V , D- , D+ , G

Płyta główna to AOpen AK 73 PRO

Z góry dziękuję za podpowiedzi!

Musisz wykonać kabel USB z końcówkami nasuwanymi na piny czytnika lub coś podpasować,czyli wtyczkę USB kabla wpinasz do obojętnie jakiego portu USB kompa,a pojedyńcze kable do pinów czytnika.

I prawdopodobnie D- i D+ sygnał,G - masa,V plus 5V,ale sprawdź w necie,wrzuć model czytnika i poczytaj.

Poczytaj dokładnie:

http://www.chip.pl/archiwum/article_9623.html

Dzięki! Tutaj jedynym rozwiązaniem będzie dokupienie kontrolera USB, żeby czytnik był podłączony na stałe i żeby nie “blokować” nim żadnego istniejącego portu USB.

Już nawet znalazłem model kontrolera USB z jednym portem wewnętrznym, więc wszystko będzie połączone wewnątrz obudowy tak, jak bym tego chciał.

Pozdrawiam!

Dokupiłem na giełdzie kontroler USB2.0 z czterema gniazdami zewnętrznymi i dwoma wewnętrznymi - po podłączeniu kabelków wszystko działa jak należy - Dzięki! Temat można zakończyć :wink: