Gdzie są pliki Command.COM IO.SYS i MSDOS.SYS?

Cześć Wam,

Otóż, chcę stworzyć dyskietkę startową na którą chcę skopiować BIOS wraz z plikiem FLASH (chcę zaktualizować BIOS-a). Kupiłem dziś pustą dyskietkę 1.44MB, zrobiłem tak jak piszą na jednej stronce z instrukcją aktualizacji BIOS:

  • ale po sformatowaniu (oczywiście z zaznaczoną opcją utwórz dysk startowy MS-DOS , tylko że po wykonaniu tego mam tylko takie pliki tak jak na screenie: http://zapodaj.net/362d1f306d06d.gif.html - no a gdzie są w związku z tym te pliki, o których mowa w powyższym cytacie ? Czyli IO.SYS , COMMAND.COM oraz MSDOS.SYS ? Bo zapewnę są one chyba potrzebne aby aktualizacja się udała albo coś tam ?:slight_smile: Czy coś robię nie tak ?

Włącz wyświetlanie plików ukrytych / systemowych (znajdziesz to w opcjach folderów). Jeśli te pliki są na dyskietce to wtedy je zobaczysz.

No właśnie tą opcję włączyłem i dałem screena, ale jak widać, że ich nie widać. :))

Więc czemu ich nie ma ?

Na pewno odpowiednio odznaczyłeś/zaznaczyłeś obydwie opcje?

2013-01-26_14_24_26.png

Oh… ojej już jest ok:D, zapomniałem tego niżej zmienić na Pokaż ukryte pliki i foldery :smiley: dzięki kolego deFco247 :wink: , już wszystko jest ok.

Więc temat można już zamknąć, chyba, że komuś się jeszczę przyda.:stuck_out_tongue: