Gdzie są wiadomości z outlooka?

Przeinstalowałem ostatnio Windowsa z xp na 7 i teraz mam problem z Outlookiem. Formatowałem partycję C na której to wszystko łącznie z Outlookiem było ale mam jej kopię zapasową. Chodzi o to że po próbie włączenia Outlooka wyskakuje okno: “System operacyjny nie jest obecnie skonfigurowany do uruchomienia tej aplikacji”. Outlooka mam 2003 i cokolwiek z pakietu Office bym nie włączył, czy to Word czy Excel wyskoczy mi taki błąd. Ktoś może wie jak to naprawić? Mogę też przeinstalować pakiet office ale nie chcę bo miałem tam ważne wiadomości w skrzynce odbiorczej na Outlooku i są mi potrzebne więc nie mogę ich skasować. Po prostu chodzi mi o to żeby Outlook bez problemu chodził i żebym miał te wiadomości co były na xp. Pomoże ktoś?

A czy Ty nie wiesz, że w outlooku zaznacza się opcję pozostawiania kopii wiadomości na serwerze ?

Później nie ma tego problemu.

Nie wiedziałem. Ja się za bardzo nie znam na tym. A jest teraz jakieś rozwiązanie?

hmm super - Breitner a słyszałeś o ograniczeniu rozmiaru konta e-mail?

tomek - jak wykonałeś kopię zapasową tego outlooka / office?

bo wydaje mi się, że skopiowałeś tylko folder office z program files - jeśli tak to pocieszę cię - twój backup jest nic nie warty i możesz go równie dobrze skasować bo niema w nim kopii wiadomości!

na dodatek jeśli po reinstalacji myślisz, że skopiowanie foldera office w oryginalne miejsce spowoduje przywrócenie całości, to jeszcze bardziej cię pocieszę - to nie będzie działać

kopia wiadomości z outlooka to plik Outlook.pst - kopię robisz przez skopiowanie tego pliku z jego oryginalnej lokalizacji, czyli C:\Documents and Settings[twoja nazwa użytkownika]\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Outlook.

przywracanie wygląda prawie tak samo.

po instalacji office, w panelu sterowania będzie pozycja Poczta - za pomocą tego apletu można zrobić kopię jak i przywrócić plik pst.

po reinstalacji windowsa konieczna jest reinstalacja office, bo oprócz tego co jest w program files ma on dodatkowo dużo bibliotek wgranych do folderów systemowych windows, bez których nie będzie działał.

kayo a Ty słyszałeś o nielimitowanej wielkości skrzynki http://poczta.onet.pl/oferta/porownanie.html

"Wielkość skrzynki

To najważniejszy parametr określający ilość miejsca przeznaczoną na korespondencję. Każde konto OnetPoczty ma nieograniczoną pojemność. Twoja skrzynka pomieści dowolną ilość wiadomości, nie musisz nic usuwać. U nas nie ma żadnych limitów!"

Jak nie masz o czymś zielonego pojęcia, to nie wypowiadaj się i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Ja mam kopię zapasową dysku który formatowałem razem z Documents and Settings. Nie myślcie sobie że od tak wszystko zostawiłem. :wink: Dzięki za pomoc, można zamknąć temat.