Gdzie się podział 1GB

(Spr17) #1

Witam!

Mam taki problem. Zainstalowałem Windę XP. Surowy system z podstawowymi sterownikami zajmuje ok 1,3GB. Przeniosłem folder "Moje dokumenty" na inną partycję, podobnie z plikiem stronicowania, zmiennymi środowiskowymi i Temporary Internet Files z opcji internetowych - wszystko jest na innej partycji.

Jednak po odczytaniu wielkości zajmowanego miejsca przez wszystkie pliki i katalogi na C: okazuje się, że brakuje ok 1,4 GB.

rozmiar partycji - 4GB

foldery i pliki na tej partycji - 1,3 GB

wolne miejsce - 1,3 GB

I tu moje pytanie - co zajmuje tą część partycji?

Pozdrawiam! !!

ps. dodam jeszcze, że nie ma to nic wspólnego z miejstem zajmowanym przez kosz - zmiana wielkości kosza nie wpływa na wielkość brakującego miejsca.

(Lasinski Jacek) #2

sav , a zobacz czy w katalogu Windows nie masz folderów z przedrostkiem $.

(Spr17) #3

są, ale zajmują niespełna 450 MB.

(Lasinski Jacek) #4

sav. możesz je usunąć to pliki po aktualizacjach. A reszta danych może być ukryta w Documents and Setings dane aplikacji itp. to też może zawierać sporo MB :).

(Spr17) #5

OK. Ale jeśli zaznaczę wszystkie katalogi i pliki na C: i sprawdzę miejsce, jakie zajmują, to otrzymam informacje o wielkości zajmowanego miejsca wraz z plikami po aktualizacji i plikami ukrytymi w "Dane aplikacji". więc to nie mogą być te pliki.

(Lasinski Jacek) #6

sav , najlepiej włącz pokazywanie ukrytych plików i folderów i wejdź do DaS i tam sprawdzaj pokoleji ile co zajmuje.

(Spr17) #7

napisz mi proszę, co to jest DaS :wink: i Dzięki za odpowiedzi!!

(luger) #8

:o Sorry,że się wtrącam, ale DaS to niewątpliwie Documents and Settings :badgrin:

(Spr17) #9

:mrgreen: to było za proste :wink:

(De Niro) #10

a pliki ca z plikami pagefile.sys oraz hiberfil.sys :?:

(luger) #11

To jest pytanie do mnie? Nie wiem na razie tylko, co to są te pliki ca. :oops:

pagefile.sys to systemowy plik wymiany, a hiberfil.sys to chyba wiadomo, że to plik, do którego system zrzuca zawartość pamięci RAM jak przechodzi w hibernacje. :).Co nie? :^o

(Juniorek) #12

hibernacje możesz wyłączyć z panelu ustawień ekranu--> zarządzanie energią...

co do pagefile.sys - na c: musibyć przynajmniej 30MB z tego co pamiętam

reszte możesz przenieść na inną partycje i najlepiej ustawić statyczny rozmiar średnio 2-3 razy tyle co ram :slight_smile: chyba że masz powyżej 1GB to mniej;p

(Siekierezada1) #13

zainstaluj program pagedefrag 2.32 powinien pomoc. on te pliki wymiany zmniejsza.

(Apexx) #14

a punkty przywracania systemu? (folder System Volume Information) - u mnie zajmowal blisko 6 GB

(Spr17) #15

sprawdziłem wszystkie katalogi. Tak, jak napisałem na wstępie zajmują 1,3GB.

Plik wymiany pagefile.sys znajduje się na innej partycji, hiberfil.sys - raczej nie istnjeje po zainstalowaniu systemu, a już na pewno nie zajmuje 1,4GB. Punkty przywracania system także nie mogą zajmować takiego rozmiaru na dopiero co zainstalowanym systemie.

Tak więc problem pozostaje - brakuje 1,4GB.

Pozdrawiam!

(Chabrosik) #16

jest jescze cos takiego ze windows po instalacji zabiera czesc miejsc na dysku na pliki (cos takiego jakby wirtualny ram) miejsce to jest wykorzystywane na odciążenia ramu. w zależności ile masz ramu to tyle ci bierze miejsca.

(Spr17) #17

tak, ale to miejsce ustawione jest na innej partycji, nie dotyczy partycji, na której zainstalowany jest windows.

(Ramsik) #18

Przywracanie systemu?

(Mateusz2813) #19

usunię pliki przywracania i potem ;/

(Apexx) #20

zainstaluj sobie program FolderSizes - pokaze ci dokladnie co ile zajmuje...