Gdzie się podział 1GB

Witam!

Mam taki problem. Zainstalowałem Windę XP. Surowy system z podstawowymi sterownikami zajmuje ok 1,3GB. Przeniosłem folder “Moje dokumenty” na inną partycję, podobnie z plikiem stronicowania, zmiennymi środowiskowymi i Temporary Internet Files z opcji internetowych - wszystko jest na innej partycji.

Jednak po odczytaniu wielkości zajmowanego miejsca przez wszystkie pliki i katalogi na C: okazuje się, że brakuje ok 1,4 GB.

rozmiar partycji - 4GB

foldery i pliki na tej partycji - 1,3 GB

wolne miejsce - 1,3 GB

I tu moje pytanie - co zajmuje tą część partycji?

Pozdrawiam! !!

ps. dodam jeszcze, że nie ma to nic wspólnego z miejstem zajmowanym przez kosz - zmiana wielkości kosza nie wpływa na wielkość brakującego miejsca.

sav , a zobacz czy w katalogu Windows nie masz folderów z przedrostkiem $.

są, ale zajmują niespełna 450 MB.

sav. możesz je usunąć to pliki po aktualizacjach. A reszta danych może być ukryta w Documents and Setings dane aplikacji itp. to też może zawierać sporo MB :).

OK. Ale jeśli zaznaczę wszystkie katalogi i pliki na C: i sprawdzę miejsce, jakie zajmują, to otrzymam informacje o wielkości zajmowanego miejsca wraz z plikami po aktualizacji i plikami ukrytymi w “Dane aplikacji”. więc to nie mogą być te pliki.

sav , najlepiej włącz pokazywanie ukrytych plików i folderów i wejdź do DaS i tam sprawdzaj pokoleji ile co zajmuje.

napisz mi proszę, co to jest DaS :wink: i Dzięki za odpowiedzi!!

:o Sorry,że się wtrącam, ale DaS to niewątpliwie Documents and Settings :badgrin:

:mrgreen: to było za proste :wink:

a pliki ca z plikami pagefile.sys oraz hiberfil.sys :?:

To jest pytanie do mnie? Nie wiem na razie tylko, co to są te pliki ca. :oops:

pagefile.sys to systemowy plik wymiany, a hiberfil.sys to chyba wiadomo, że to plik, do którego system zrzuca zawartość pamięci RAM jak przechodzi w hibernacje. :).Co nie? :^o

hibernacje możesz wyłączyć z panelu ustawień ekranu–> zarządzanie energią…

co do pagefile.sys - na c: musibyć przynajmniej 30MB z tego co pamiętam

reszte możesz przenieść na inną partycje i najlepiej ustawić statyczny rozmiar średnio 2-3 razy tyle co ram :slight_smile: chyba że masz powyżej 1GB to mniej;p

zainstaluj program pagedefrag 2.32 powinien pomoc. on te pliki wymiany zmniejsza.

a punkty przywracania systemu? (folder System Volume Information) - u mnie zajmowal blisko 6 GB

sprawdziłem wszystkie katalogi. Tak, jak napisałem na wstępie zajmują 1,3GB.

Plik wymiany pagefile.sys znajduje się na innej partycji, hiberfil.sys - raczej nie istnjeje po zainstalowaniu systemu, a już na pewno nie zajmuje 1,4GB. Punkty przywracania system także nie mogą zajmować takiego rozmiaru na dopiero co zainstalowanym systemie.

Tak więc problem pozostaje - brakuje 1,4GB.

Pozdrawiam!

jest jescze cos takiego ze windows po instalacji zabiera czesc miejsc na dysku na pliki (cos takiego jakby wirtualny ram) miejsce to jest wykorzystywane na odciążenia ramu. w zależności ile masz ramu to tyle ci bierze miejsca.

tak, ale to miejsce ustawione jest na innej partycji, nie dotyczy partycji, na której zainstalowany jest windows.

Przywracanie systemu?

usunię pliki przywracania i potem ;/

zainstaluj sobie program FolderSizes - pokaze ci dokladnie co ile zajmuje…