Gdzie się zapodziało 12GB miejsca w XP?

Witam. Mam problem. Otóż przyjechałem na wakacje do rodzinki na wieś. Mają tu komputer z połączeniem internetowym. Postanowiłem go trochę odświeżyć (system). Oczyściłem go ze zbędnych śmieci CCleanerem i już zabierałem się za defragmentację, gdy zaciekawiła mnie ilość wolnego miejsca na dysku. Kliknąłem PPM na “Dysk lokalny (C:)” 70f55d34375da0bcm.jpg. Dla pewności otworzyłem Dysk C, Ctrl+A i Właściwości 1b542bb886145c60m.jpg. Ale co widzę?! 12GB różnicy! Zdziwiłem się. Otworzyłem Defragmentator (Defraggler, w PerfectDisku efekt ten sam był), zrobiłem analizę i zobaczyłem sporo plików filmowych, przez które to prawdopodobnie zginęło miejscef5a7e6a6c9d782b0m.jpg. Wszedłem do Documents Settings i wszedłem we Właściwości folderu, w którym rzekomo jest tyle filmów: 4f41be1048fc7acfm.jpg. Ku memu zdziwieniu: 0 KB! Dla pewności chciałem usunąć folder, lecz: 20931c5e13bed980m.jpg I co zrobić? Unlockerem się nie dało, bo podobno, nie ma żadnych zabezpieczeń. Od razu zaznaczam, że użytkownik ten od dawna nie istnieje i jest to prawdopodobnie pozostałość po poprzedniej instalacji…Co mam zrobić?

Należy wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć folder na własność:

Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok>>Ustawienia zaawansowane>>wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK.

1.Kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność >> Właściwości.

2.Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w oknie komunikatu Zabezpieczenia (jeśli się pojawi).

3.Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.

4.Na liście Nazwa kliknij własną nazwę użytkownika, nazwę Administrator, jeśli zalogowano się jako Administrator, lub kliknij grupę Administratorzy.

Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

5.Kliknij przycisk OK.

Jeżeli masz XP Home zrób to w trybie awaryjnym

:slight_smile:

Dzięki!! To podziałało ;]