Gdzie studiować informatyke

Jestem w klasie maturalnej (w techników profil tech. inf.) Chcę studiować informatykę, w szczególności interesuje mnie specjalizacja sieci komputerowe. Którą szkołę mi polecicie w które będę mógł wybrać taką specjalizacje ? Nie zależy mi na jakimś ekstra trudnym poziome, gdzieś gdzie mógł bym się dostać i utrzymać :E

A skąd jesteś?

Z Gorzowa Wielkopolskiego ale nie chce tu studiować.

Poznań/Wrocław

W Poznaniu chodzi Ci o UAM w Poznaniu ? A w Wrocławiu o politechnikę ?

AGH albo Polibuda.

W Poznaniu na polibudzie Cie zajada, na prywatnych jest łatwiej, drożej i jest jeden wielki burdel.

Też bez przesady. Ja bym tam nie szedł na kompromisy jakieś bez sensu i celował właśnie w Polibudę. Zajadą? Przecież ludzie to kończą. A właśnie jak już coś kończyć to coś porządnego, a nie jakąś uczelnię krzak gdzie to się człowiek nie przemęczy.

Przeczytaj ostatnie zdanie pierwszego posta.

Na polibudzie już się zdarzyło że 3 ludzi studiowało na ostatnim roku.

Musisz wiedzieć że na informatyce jest duży przesiew. U mnie zostaje po półmetku ok 40-50 osób spośród 120-140.

No najwięcej pewnie zostawiają po pierwszym semestrze/roku. Inna sprawa, że przecież nie każdy robi magisterkę, więc ciężko na 4,5 się odnosić do liczby ludzi z 1go. Wiem, że łatwo nie jest, ale bez przesady, utrzymać się na pewno da jak ktoś rzeczywiście ogarnia w miarę tą informatykę i jak trzeba to przysiądzie.

Zawodowych to się zbytnio nie boje (z wyjątkiem programowania). Najbardziej mnie martwi matma na poli.

No matmy niestety trochę jest. Ja studiuję informatykę, 3 rok na polibudzie w Bielsku-Białej i matematyki miałem sporo, 2 semestry analizy, algebra, rachunek prawdopodobieństwa, teoria grafów, metody sztucznej inteligencji, optymalizacja… Także trzeba było trochę przysiąść, ale w sumie nic zaporowego.

Jak nie patrzeć to informatyka jest jednak z tą matmą dość związana :slight_smile:

Ani na politechnice Poznańskiej ani na uamie nie mogę znaleźć specjalizacji. To na studiach 1 stopnia można wybrać specjalizacje ?

Specjalizacja zaczyna się przeważnie od 3 roku

A wybiera się ją na 4 semestrze.