Gdzie teraz można porozmawiać o programach?

(Kaensainen) #1

Forum jakiś czas temu zostało przebudowane. Jak np. znalazłem ciekawy program i chcę założyć o tym programie temat i wymienić się uwagami z innymi to w jakim dziale to zamieścić ? Nie pasuje do problemów, nie pasuje do sprawdzonych porad :confused:

(Don Pech) #2

Wydaje mi się, że właśnie w dziale 'Na luzie :-)'

(Kpc21) #3

Mi to najbardziej (poza "na luzem") podpada pod poszukuję. Jeśli znalazłeś - mogłeś poszukiwać :slight_smile: Choć Na luzie chyba jest pod to lepsze.

A co to za program?

(Kaensainen) #4

Moon Secure AV - zgłosiłem prośbę o dodanie do bazy. Darmowy antywirus na licencji GNU/GPL, zmodyfikowany ClamAV - dodano skaner rezydentny. Bardzo często aktualizowany (4-5 akutalizacji dziennie). Bardzo lekki. Przydatne narzędzie. Dzisiaj u znajomego wycinałem syf i przypadkiem trafiłem na Moon Secure AV i wyciął 2 wirusy, których nie zauważył NOD32 i Kaspersky Rescue CD.

(mikber18) #5

No albo Sprawdzone porady ponieważ jego podpis wygląda następująco: Tylko sprawdzone porady, które warto pokazać innym..

SPRAWDZONE PORADY

kaensainen ,był temat programy-perełki , tam pisz o takich , poza tym nas nic nie obchodzi że zgłosiłeś dodanie tego programy .

Av nie ma szans się wybić, są darmowe antywirusy i płatne najlepsze w swoich kategoriach

Sorry ,ty instalujesz przypadkowo napotkany antywirus u kolegi , zamiast znanych , dobrych, i rekomendowanych?

Jeszcze napisać o programie to nie jest porada

(Tobster) #7

Program bazuje na ClamAV to już jeden mocny punkt, drugi to, że ma rezydenta, trzy z automatu po podłączeniu pendrive zaleca skanowanie. Jest darmowy i można go używać w domu i w firmie - ile jest takich ? Avira / Avast / AVG - darmowe do domu.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania:

ClamAV nie jest raczej popularnym av więc to raczej nie jest "mocny" punkt.

A avira avast czy avg nie mają ?

To naprawdę taka wielka zaleta? Av sam powinien wykryć jakąś działalność.

(Don Pech) #9

Heyy!

Chciałbym przypomnieć, z jakiego powodu ten temat został założony. Skoro jest to antywirus, to tematy o nim powinny się znajdować w dziale 'Bezpieczeństwo i logi HijackThis'

(Kpc21) #10

Oj niekoniecznie, bo są to luźnie dyskusje na temat antywirusa.

A na ten konkretny temat najlepszym miejscem jest dział "O forum".

(Don Pech) #11

'O forum' ??

Czytałeś opis tego działu ??

(Tobster) #12

Od kiedy to Avast! 4 Home, AVG Free, Avira Personal można używać za darmo w firmie ?

(Kpc21) #13

A czy ten temat to nie uwaga, propozycja lub komentarz dotyczący forum?

O kurna , rzeczywiście , ten 0.1% firm używający darmowych av , to jest coś , to przesądza sprawę , no .

To ironia była , żebyś nie uwierzył przypadkiem .

A tak :

Czy ja mówiłem coś że avasta itp można używać w firmie ?

Oskarżą nas o nabijanie postów ,pozatym tematy tam zakłada się głównie gdy ma się problem

(Don Pech) #15

Zależy co napisać w dziale 'O forum'.

Propozycję stworzenia nowego działu, czy gadać o tym antywirusie :stuck_out_tongue:

(Kpc21) #16

Oczywiście ten temat, czyli:

Choć skoro on już jest tutaj, a rozmowa się już rozpoczęła, to jakiś mod mógłby wykasować naszą rozmowę na temat działów (bo to właściwie spam) i zmienić tytuł wątka na właściwy.

No właściwie dział albo temat przyklejony by się przydał .

Wszystko by było w 1 miejscu i by było najlepiej

(ichito) #18

Trochę pyskówka się zrobiła, ale i ja widzę problem. Dla mnie również dyskusja o programach do zabezpieczeń (zapory, antywirusy, antyspyware) powinna być w dziale "Bezpieczeństwo" a nie "Na luzie", gdzie znika wśród postów z humorem, pytaniami o pracę w Anglii, czy o wybór butów do biegania po asfalcie. Sam doświadczyłem tego, że moje posty w temacie programy do zabezpieczeń zostały tu przesunięte i dziwnie to odebrałem...odniosłem wrażenie, że awizowane w opisie "szeroko pojęte bezpieczeństwo" kończy się na logach do sprawdzenia i postach typu "muli mi komputer".

Nowy dział, w którym mówiło by się o samych programach z pewnością by się przydał.