Gdzie umieścić plik stronnicowania

Witam , mam 2GB ram, i dysk mam podzielony na 2 partycje, system i dane(gry itp) plik stronnicowania mam na partycji C, i tu moje pytanie czy lepiej będzię przenieśc plik wymiany na partycję D??? czy nie ma róznicy i lepiej zostawić na C??? proszę nie pisać o utworzeniu nowej partycji specjalnie na plik stronnicowania, chodzi mi o odpowiedz na te pytanie.

zostaw go na partycji c

można go umieścić na innym dysku fizycznym przenoszenie go na inną partycje tego samego dysku nie ma żadnego sensu

Utwórz na c o rozmiarze stałym ok 2Gb. Jeśli to komputer, na którym nie zużywasz dużych ilości RAMu np. do gier to zrezygnuj z niego całkowicie.

usunięcie pliku stronicowania może zdestabilizować system

Plik Page File musi być w Windowsie, bez względu na wielkość pamięci RAM - system pracuje bardziej stabilnie. W twoim przypadku nie ma znaczenia gdzie on będzie - najlepiej jednak na C.

Gdy jednak masz duży dysk, to możesz wygospodarować 5GB na partycję tylko dla Page File.

@zord, Jasiek.w:

Od 2 lat mam całkowicie wyłączony plik stronicowania i z tego powodu nie miałem ani jednego BSODa, tudzież innego typu zawieszenia.

Żeby nie było, mam 3 GB RAMu i WinXP x86 EN. Photoshop, Pinnacle Studio, VirtualBox chodzą gęsto i bez żadnych problemów.

Poczytaj to: http://www.man.lodz.pl/LISTY/WINNT/2007/10/0098.html

Ale twoja wypowiedź to nie primaaprilisowy żart?

@ Jasiek.w:

No i z artykułu jasno wynika, że plik wymiany jest jakby rezerwą w przypadku braku wystarczającej ilości pamięci operacyjnej(RAM). Z grubsza plik wymiany jest także cache’m na różnego rodzaju sterowniki i pliki, które w danym momencie nie są używane przez system. Wcześniej testowałem rozwiązanie z przeniesieniem tzw. swap’a na inny dysk (nie mylić z inną partycją) i efekty były, ale jedynie minimalne. Co więcej, za pomocą programu RamDisk mam utworzoną partycję wirtualną na której znajduje się katalog cache Opery, i od pół roku przeglądarka nie wywaliła się ani razu, zresztą wcześniej też nie miało to miejsca. Także u mnie dyski mają czyste wolne, bez zbędnego rzępolenia o każdy pliczek.

P.S. Nie, nie jest to żart, zresztą już mamy sobotę.

przenieś na D tylko jeśli na C nie masz już miejsca

w innym przypadku pozostaw bez zmian

Na partycji c ma szybszy dostęp do pliku.

Swego czasu wyłączyłem na laptopach SWAPy i wszystko gra a nawet jest lepiej bo nie mieli dyskiem.

Ostatni podobny wątek:

plik-stronnicowania-oplacalnosc-wszystkich-partycjach-t440724.html

kilka ciekawych informacji — o swap i zarządzaniu pamięcią przez windows:

http://wampir.mroczna-zaloga.org/archiv … ndows.html