Gdzie włączyć: użyj obrazka jako tło

A nie możesz otworzyć za pomocą zwykłej przeglądarki obrazków np. IrfanView, zapisać obrazek na dysku i wtedy ustawić jako tło? Przynajmniej będziesz wiedział gdzie obraz się znajduje - bez zapychania plików tymczasowych itp. :?

Mogę się mylić :), ale ani w XP ani w starszych Windowsach nigdy nie było takiej opcji. A jeśli była, to dopiero po zainstalowaniu jakiegoś rozszerzenia powłoki, dodającego właśnie taką pozycję do menu kontekstowego i wykonującego to zadanie, czyli zmianę tapety. Jeśli chodzi o Vistę, to nie pamiętam, za mało używam :slight_smile:

Ale, jest też dobra wiadomość. No przynajmniej nie taka najgorsza :).

Jeśli masz XP i jeśli używasz widoku folderu z obszarem Popularne zadania (ten pasek z prawej strony okna z linkami do zadań możliwych do wykonania na pliku/folderze/innym obiekcie) - możesz włączyć opcję ‘Ustaw jako tło pulpitu’ pojawiające się w na w/w pasku po wskazaniu (zaznaczeniu) pliku obrazka. Wystarczy dostosować folder i wybrać dla niego szablon ‘Obrazy’.

Tajest :slight_smile:

Jeżeli folder będzie dostosowany, z szablonem Obrazy - pojawi się odpowiednia opcja. Wygląda to mniej więcej tak

Właściwości folderu -> Dostosowywanie

p.p.myszy na folderze z obrazkami -> Właściwości -> Dostosowywanie i w rozwijanym okienku “Użyj tego typu folderu…” ustawiasz na Obrazy lub Album zdjęciowy 8)