Gdzie wyłączyć chkdsk, który pojawił się z nikąd?

Wczoraj rano włączyłem komputer i pojawił mi się chkdsk dysku D:/ (mój systemowy to C:/). Poprzedniego dnia nie wprowadzałem żadnych zmian w systemie a win (XP prof z SP2) zamknąłem prawidłowo. I teraz za każdym razem jak włączam komp pojawia się chkdsk, który nie znajduje żadnych błędów. Chciałem uruchomić defragmentora dysku D:/ ale pojawił się komunikat:

Defragmentator dysków stwierdził, że program chkdsk jest zaplanowany do uruchomienia na woluminie: (D:)

Inne dyski defragmentują się bez problemów.

Dlaczego tak się dzieje? Gdzie mogę wyłączyć chkdsk? Przez to, komputer dłużej mi się uruchamia.

Wpisz w wierszu poleceń chkdsk D: /f

Po uruchomieniu polecenia może się pojawić: " Program CHKDSK nie może działać, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces.Można uruchomić program CHKDSK po uprzedniej dezinstalacji woluminu.Czy chcesz wymusić dezinstalacje tego woluminu?(T/N) wpisz T

:slight_smile:

Zrobiłem tak jak napisałeś. Kolejny komunikat jaki się pojawił to:

Program CHKDSK nie może działać, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces. Czy wolumin ten ma być sprawdzany przy następnym uruchomieniu komputera? (T/N)

wcisnąłem:

N

Zrobiłem dwa restarty i dalej to samo.

Należało nacisnąć T i pozwolić by chkdsk naprawił błędy inaczej nie zrobisz defragmentacji

jak się nie uda normalnie to konsola odzyskiwania http://www.searchengines.pl/Konsola-Odzyskiwania-w-2000-XP-2003-t14270.html

i komenda chkdsk D: /p

:slight_smile:

Dalej to samo.

Sprawdzę i dam odpowiedź.

wpisz chkdsk D: /f - :wink: