Gdzie zainstalować Win8RTM

Mam dwie osy; na C:\Win7x64HP(legal) oraz na D:\Win8x64RP

… i teraz problem niedouczonego…

wypaliłem ISO Win8RTMEnterprise90dni, aktywacja w ciągu 10-ciu dni od dnia instalacji

  • i zastanawiam się gdzie go zainstalować?

… jak zainstaluje na D:\ to stracę 8RP; aktualny do połowy stycznia 2013.

  1. czy tworzyć jeszcze jedną partycję E:\ i tam zainstalować RTM? i po 90-ciu dniach ją skasować?

  2. czy różne dwie 8-ki obok siebie mogą być zainstalowane?

  3. czy po deinstalacji 8RTM z D:\ mogę tam ponownie instalować skasowaną 8RP?

  4. czy mogę go zainstalować np. 15 października, wówczas pociągnę do 13 stycznia 2013r.

(do tego czasu doskładam 40$, chociaż żal mi rezygnować z 7-ki Oemki)

Pozdrawiam, i proszę o odpowiedź lepiej doinformowanych,

Niedzielny Niezdecydowaniec.

2 systemy nie mogą być na jednej partycji wiec instalacja dwóch 8 obok sibie odpada. Możesz stworzyć partycję kolejną i na niej zainstalować 8 RTM. Ewentualnie możesz zwirtualizować dysk VHD i na nim zainstalować RTM. Wtakim wypadku twporzony jest plik na dysku w którym zapisywny jest system. \jest to chyba najlepsze rozwiązanie do testów. Pozdr

31C Uć, Piotkoska, niedziela i ktoś, oprócz mnie, siedzi na dobrychprogramach i na dodatek wysyła odpowiedź.

Szacun. Dzięki za odpowiedź.

Co do meritum, aż tak źle nie jest. Nigdy bym nie wpadł na to by instalować dwa systemy na jednej partycji.

Jeżeli tak wynikało z moich pytań - przepraszam.

Najważniejsze w tej sprawie ( dla mnie ) jest, czy można się wstrzymać kilka tygodni z instalacją RTM’a.

Myślę, że tak. (ale nie wiem na pewno). Poza tym, nie wiem czy różnica pomiędzy RP a RTM jest aż tak wielka różnica.

Prawdę mówiąc jestem zadowolony z RP, zwłaszcza, że jest aktualny do 13 stycznia 2013r. no i szybki.

Jednak, ponieważ planuję przejście ( lub równolegle ) z siódemki na/i ósemkę, muszę chyba wypróbować jak poleci na moim notebooku ( dwa lata cpu core 2 duo P7450 Centrino ). Mam też trochę silniejsze PC. Co używam, nie gry, internet, trochę film, grafika, bazy danych ( Access w Office ).

Co do pytań; myślałem, że ktoś był w podobnej sytuacji i przetestował i ma trochę więcej doświadczenia.

Pozdro.

Myślę że w twojej sytuacji najlepiej byłoby skorzystać z narzędzia zmniejszania woluminów - panel sterowania \ narzędzia administracyjne \ zarządzaniu komputerem. Utniesz trochę z partycji C: i D: i tworzysz z wolnej przestrzeni trzecią partycje. I na nią myślę spokojnie możesz instalować Win8RTM.