Gdzie zamontować zasilacz?

Witam!

Mam dylemat bo po raz 2 odsyłam zasilacz na gwarancję. Bo chyba mi się przegrzewa z tego powodu że nie ma dobrej cyrkulacji powietrza. Oto zdjęcie (nie mojego kompa tylko poglądowe) : http://imageshack.us/photo/my-images/79 … 49ll4.jpg/ . Zobaczcie mam tak przymocowany zasilacz ale tam jest parno bo mam obok wentylatora zasilacza mam radiator od procesora. Czy to może tym powodem że zasilacz mi padł? Zasilacz to : Tacens Radix IV 450 85+ . Czy jakbym na dole zamocował (nie wiem jakim cudem) dało by to radę czy to nie jest powód a tylko ferelnie trafiony zasilacz?

Pozdrawiam.

http://forum.pclab.pl/topic/653752-Czy- … -85-ruszy/

http://forum.purepc.pl/Co-kupic-f59/Opi … 28587.html

http://overclock.pl/news/show/Id/2589,t … wej-wersji

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/ … omentarze/

http://www.morele.net/zasilacz-tacens-r … ze-326344/

To wszystko oznacza że ten zasilacz jest dobry a chodzi mi o powód czy złe umiejscowienie go spowodowało jego padnięcie. Wszystkie twoje podane marki zasilaczów są ok! (sam posiadam Anteca) a chyba z Tacens’em nie miałeś doczynień. Wgl. jest na polecanej liście zasilaczy :slight_smile:

Jak złe umiejscowienie ? W milionach komputerów jest tak samo i nic sie nie dzieje…

Zasilacz pada bo masz lipny egzemplarz i tyle, powinni go wymienić na wolny od wad…

Tacens’y to dobrej jakości zasilacze, a co do napraw możliwe, że trafiłeś na kiepską sztukę. Jeśli chodzi o przegrzewanie, to jeśli wentylator pracuje poprawnie to teoretycznie nie ma możliwości przegrzania.

Przepraszam bardzo ale które dokładnie Tacensy? Bo zwykle to słyną one z tego, że albo mają kiepski podział linii 12V albo mają te linie bardzo słabe…

Sądząc po tym zdjęciu i tym że naklejka na zasilaczu jest do góry nogami , wnioskuję że zle zamontowałeś tzn wiatrakiem do góry !!

AAA zle przeczytałem :slight_smile:

Czytanie ze zrozumieniem, chodziło mi że mam wiatrakiem do dołu zaraz obok koło pamięci ram i tam jest duszno ^ __ ^.

Jaki masz komputer? Może ten zasilacz nie wyrabia.

Jak wygląda wentylacja obudowy, kable są poukładane, są dodatkowe wentylatory?

Jak zmieniasz kompa a obudowy używasz przestarzałej nie przystosowanej pod bardziej grzejący się sprzęt to czemu nowej nie kupić lepiej wentylowanej i z montażem zasilacza na dole, np SilentiumPC Brutus BT-310/410, zobacz rozkład temp:

gallery/image_page.php?album_id=19&image_id=3877

Ciepłe wylatuje przez wentylatory nie przez zasilacz który jest dodatkowo dogrzewany.

Środek kompa (u góry jest jeszcze jeden wentylator):

http://imageshack.us/f/685/13092011058.jpg/

Obudowa (z dwóch stron taka sama):

http://imageshack.us/f/692/13092011060lto.jpg/

Muszę przyznać że obudowa ma 7 lat i sam “dorobiłem” wentylatorki do niej.

Specyfikacja komputera:

AMD Athlon II x4 (33-46C)

4 GB DDR3 Goodram (33-37C)

ASrock N68-S

ATI Radeon x300

SAMSUNG 320GB

I jakieś dvd pod molex

Więc zasilacz nie mógł być pod obciążeniem. Na razie nie mam pieniążków na obudowę. Chyba że jakaś tanioszka ale nie ma co liczyć na cud.

BT-310 to koszt ok 130 zł. Jak oba wentylatory nie mają obudowy to za wiele nie wywieją bo zamiast wypychać powietrze rozwiewają powietrze dookoła. Sprzęt nie jest za mocny to za mocno nie podgrzewa zasilacza, najprędzej masz wadliwy zasilacz np za niskie obroty wentylatora.

w którą stronę dmucha ten wiatrak własnej roboty?

tak poza tym są wiatraki, które możesz tam zamontować. To będzie prawdopodobnie siedemdziesiątka lub osiemdziesiątka. Zmierz sobie:

http://allegro.pl/wentylatory-70x70-mm-45910

http://allegro.pl/wentylatory-80x80-mm-45911

Jednak pomyślałem nad sprawą i zamontuję zasilacz wentylatorem do góry. A powietrze będzie się dostawać góra przez grill. A do wentylatorów to kupie te 2 jak mówicie z obudową i je przymocuję. Dziękuję bardzo za wszystkie próby pomocy!