Gdzie znajdę najnowszego biosa?

Witam. Chciałem podkręcić swojego procka, tzn już go w sumie podkreciłem o 200Mhz, ale pomyślałem ze z nowym biosem moge uzyskać lepszy wynik.

Szukałem na stronie MSI ale nie było do mojej płyty, więc nie wiem gdzie to można jeszcze znalezc…

Moja płyta główna KT3 Ultra2-BR(MS-6380E) 2 VIA KT333

procek seryjnie Athlon 2000+ (teraz pokazuje na 2200+)

zasilacz firmy krzak 300 W :?

Jak nie chcesz czegoś zjarać to lepiej się nie baw już w podkręcanie :stuck_out_tongue:

Najpierw zmień tego “krzaka” na coś porządnego :wink:

ten komp jest do testów. Kupiłem juz lapa i tym sie moge bawić. nie mam zamiaru w niego inwestować. Co najwyzej sprzedam na czesci, ale jeszcze nie teraz.

Wracając do tematu. Znalazłem coś takiego:

http://global.msi.com.tw/index.php?func … incat_no=1

tylko nie ma tam nic do pobrania :confused: kto pomoże??

Złączono Posta : 06.11.2007 (Wto) 13:54

aha, znalazłem tam zakładki bios i driber. Pobrałem i co teraz?

w archiwum jets plik How to flash the BIOS.doc i tam wszystko pisze, jak wgrać nowego biosa

Jeśli posiadasz system z rodziny Windows i IE najlepiej by było gdybyś ściągnął program MSI Live Update 3 (na dole po prawej).

Program ten służy do wyszukiwania najnowszego BIOS-u przeznaczonego do twojej płyty (także najnowsze sterowniki chipsetu, sieciówki itd.).

Najpierw odłącz wszystkie podłączone do kompa urządzenia zewnętrzne (drukarka, pen, bluetooh itp.).

Zrestartuj kompa i zamknij wszystkie zbędne programy i procesy działające w tle , po zainstalowaniu programu uruchamiasz Live Update 3 i klikając w BIOS (po lewej) ściągasz najnowszą jego wersję.

Dalej myślę że instalator (po polsku) odpowiednio poinstruuje cię co robić.

PS. Ja robiłem update BIOS-u w ten sposób i pamiętam że nie mogłem po tym odpalić kompa, wszedłem wówczas w BIOS dałem SAVE i komp ruszył już z tym nowym.

No i na koniec - jak coś spiepszysz nie do mnie z pretensjami :stuck_out_tongue: