Gdzie znajduje się aplikacja "asusfan" w openSUSE?

(Piotrszym12) #1

Hej

Mam taką sprawę. Korzystam z openSUSE 11 oraz karty graficznej ASUS. Ponieważ jest taka aplikaxja jak asusfan, która może obniżyć obroty wentylatora w karcie więc ją zainstalowałem. Problem w tym, że szukałem po ustawieniach menu "start", w terminalu i nic. Ślad po nim zaginął. Wie ktoś może gdzie może się podziewać?

P.S. Dodam, że w YaSt -cie aplikacja ta jest zaznaczona jako zainstalowana.

(nintyfan) #2

Pewnie to jest konsolowa aplikacja

Po pierwsze, to wpisz w konsoli:

whereis asusfan

Po drugie. Korzystasz z Yast-a pod GTK? Jeśli tak, to pod spodem powinneś mieć spis plików(tylko dla zainstalowanych programów). Wchodzisz więc w Yast-a, wybierasz tę paczkę i na dole rozwijasz listę plików. Jak znajdziesz katalog, który zawiera w swojej ścieżce bin, to pewnie tam będą pliki wykonywalne(dla każdego katalogu powinna też się wyświetlić lista plików).

(Piotrszym12) #3

Dzięki, znalazłem :slight_smile:

Mam jeszcze taką prośbę. Bo niby znalazłem, ale niechce się to otworzyć( ikonka ma wygląd hmmm takiego mechanizmu jak np. w zegarze /słowo mi uciekło :slight_smile: /) Otwiera się konqueror na pustej stronie (about:blank) i zawiesza się. Jak to uruchomić??

Bardzo Was proszę o pomoc, bo już niewytrzymuję z tą kartą graficzną :frowning:

(matiit) #4

Asusfan - the command line tool...

Jak sam opis (ze strony novella) wskazuje, ze jest to narzędzie konsolowe, uruchamiane i obslugiwane z konsoli.