Gdzie znajduje się system operacyjny

Witam

Kupiłam laptopa Asus K52J z zainstalowanym Windowsem 7 HP…:slight_smile: Laptok ma naklejony klucz aktywacyjny, wszystko jest ok, ale zastanawiam się co się stało/ gdzie jest “sam” windows. Na razie się tym nie martwię, ale gdyby doszło do przeinstalowania systemu to skąd ja go wezmę…??

Słyszałam, że niektóre firmy robią specjalną partycję na dysku i tam umieszczają system…ale ja go nie widzę, mam tylko jakiś dziwny dysk Asus Webstorage…

Dzieki za wszelkie sugestie i pomoc w rozwianiu moich wątpliwości…

Pozdrawiam

System operacyjny masz na partycji, najczęściej C, przecież go uruchomiłeś :wink:

Partycja do odzyskiwania systemu nazywa się recorvery i jest ukryta aby ciekawscy tam nie zaglądali, bo tam nie ma nic ciekawego dla laika. Jak ją uruchomić opisane jest w instrukcji obsługi

No i prawdopodobnie ten dysk Asus Webstorage a dokładniej partycją, jest tzw partycją odzyskiwania systemu Windows w celu ponownego jego zainstalowania. Jak to zrobić, to tak jak napisał Cedar, zajrzeć do instrukcji, tam powinno być to napisane.

Asus Webstorage to nie jest partycja recovery a dysk internetowy w serwisie asusa - coś jak zbrandowany dropbox na ich własnych serwerach…

Dodane 02.04.2011 (So) 14:14

A partycja Recovery oznaczona jest w większości przypadków jako PE (oczywiście jest ukryta) a aby uruchomić z niej instalator wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk w trakcie uruchamiania BIOSu (masz napisane który, wystarczy przeczytać to, co wypluwa bios)