Gdzie znaleźć i jak zainstalować wyglądy do Sidebar

Witam serdecznie, widziałem już nieraz w necie dodatkowe skiny do gadżetów z oryginalnego Windows Sidebar. Np dodatkowe skiny zegara, skiny dla kalendarzu, miernika cpu, pogody itd. itd. Pomimo, że widziałem to nie skorzystałem z nich bo nie wiedziałem jak je zainstalować a może po prostu skiny były zrypane. Bardzo bym prosił o podanie działających skinów do gadżetów w sidebar i instrukcje jak zainstalować.

X:\Users\twoja nazwa użytkownika\AppData\Local\Microsoft\Windows Sidebar\Gadgets

w tym są gadżety…misisz im obrazki popodmieniać chyba, zobacz jakie są pliki w tych skinach…podmień je…

masz skin do kalendarza…jest w formie instalatora gadżetów, więc tylko dwuklik na niego i już masz…http://www.wrzucaj.com/433690

poszukaj w internecie tego Windows Sidebar VISTA SP1 edition_kruper11 jest to orginalny Sidebar wyciągnienty z VISTY

Windows Sidebar VISTA build 6001 na (29 wrześeń 2007)

Zawartosć zestawu: (8plików)

  • ALKY AFA final.zip

  • WindowsXP_KB_918997_v6_x86 Hotfix

_ Windows Sidebar VISTA SP1edition_kruper11.rar

  • Sidebar Styler by @Stanimir Stoyanov (copyrights reserved)

  • 28 Skinów do SIDEBARA

  • Gadget POGODA poprawka

  • Instrukcja.txt

  • Screenshot.jpg

w przypadku braku jakiegos z plików, znaczy że masz do czynienia ze zmodyfikowaną podróbką (pod którą się nie podpisuję)

Instalacja i uruchamianie Sidebar Windows Vista:

  1. Instalujesz najpierw Hotfixa Microsoft KB918997-PLK.exe

  2. Instalujesz patch ALKY for windows “AfA Final.zip” (koniecznie restartujesz kompa po tym)

3.wypakowujemy zawartość archiwum “Windows Sidebar EDITION SP1 Vista.7z” na pulpit co potrwa chwilę, nastepnie odnajdujemy w rozpakownaym katalogu plik “Sidebar.inf” klikamy na niego prawym przyciskiem i wybieramy opcję “zainstaluj” pojawi się monit w okienku klikamy na “tak OK!” i czekamy cierpliwie aż się zainstaluje co potrwa kilka minut

(UWAGA JEZELI INSTALATOR ODMÓWI WSPÓŁPRACY wyświetlając monit “There is no KB940541 HOTFIX on Your system”

zamykamy instalator…otwieramy notatnikiem plik Sidebar.inf odnajdujemy wpis:

“49002=WLAN.Prerequisite,22 <- Usuwamy całą tą jedną linijkę tekstu i zapisujemy plik”

jako że wymagany przez instalator Sidebara Hotfix KB940541 WLAN API nie jest dostepny w wersji polskiej, usunięcie tej linijki zapobiega zapytaniu i przerywaniu instalacji w przypadku braku w.w. hotfixa.

  1. Ponownie klikamy prawym przyciskiem i wybieramy zainstaluj ( po zakończonym procesie pojawi się okienko że instalacja sidebara została zakończona pomyslnie i należy ponownie uruchomic komputer)- to czynimy

PO restarcie wszystko jest już gotowe…sidebar znajduje się w katalogu PROGRAM FILES/WINDOWS SIDEBAR (ta lokalizacja domyslna jest wymagana do działania)

  1. Uzywamy oryginalnego Sidebara z Windowsa Vista Ultimate (build 6001 SP1 Vista)

jak dodawać gadżety??

wchodzisz na stronkę z gadżetami z panelu ustawień sidebara wybierając “find more gadgets”

wybrany gadżet zapisujesz na pulpicie… tworzysz nowy folder o nazwie na przykład “ApplicationLauncher.Gadget”(nazwa dowolna zalezna od rodzaju gadżetu) - forma zapisu musi wyglądać tak by miała koncówkę Gadget z duzej litery po kropce… sciągniety gadżet otwierasz winrarem a zawartosć rozpakopwujesz do powyższego folderu…następnie gotowy juz folder z Gadzetem kopiujesz do c:\program files\Windows sidebar\gadgets… i działa (mozna to robić podczas uruchomionego sidebara bez restartu).

JAk dodawać skiny tła sidebara??

1.instalujesz mini programik (oficjalnie supportowany przez MS oraz ALKY) “Windows sidebar styler” katalog domyślny…

2.Programu nie trzeba uruchamiać…po sciagnięciu pliku skinu automatycznie zostanie on rozpoznany (ikonka zmieni się na ikonkę stylera) szukasz plików typu “wsstyles” w necie lub 3.na stronie www.wincustomize.com lub www.deviantart.com pod hasłem “sidebar stylers” sciągasz na pulpit…plik od razu zatwierdzasz klikając na niego dwa razy na pulpicie podczas włączonego sidebara by uzyskać efekt…

To było by na tyle…cieszysz sie w pełni sprawnym i funkcjnalnym oraz stabilnym sidebarem Vista (a nie podróbką bez mozliwości personalizacji)

UWAGA: dla systemu XP/win2k3 Server oraz Visty w jezyku polskim nie działa gadzet “pogoda” jest to powszechny błąd Microsoftu… możemy go łatwo naprawić kopiując i podmieniając do katalogu gdzie mamy Sidebar plik “wlsrvc.dll” znajduje się on w paczce GADGET POGODA FIX załaczonej do tego zestawu…

Dziękuję ci za kalendarz, ale chciałbym tego troszkę więcej. Jak patrzę czasami na różne screeny z netu tych gadżetów itp. to aż nie mogę. Super zegary, pogody, mierniki cpu, itd., ekstra dopasowane do tapety i w ogóle.

realmadryt, ty w ogóle zastanowiłeś się nad czym piszesz. Posiadam już tą metodę od 2 miesięcy, to jest sidebar na XP lub jak się nie ma sidebara po prostu. Tła do sidebara umiem dodawać. Mi chodzi o skiny do gadżetów tak jak pisałem.

Ludzie którzy mają odpicowanego sidebara nie zmieniali skórek np. zegarka tylko instalowali inny. Obfitą galerię gadżetów masz na http://gallery.live.com/ (musisz zmienić w opcjach przeglądarki preferowany język wyświetlania stron na angielski).

Xenu ogromnie ci dziękuję, ja właśnie mam tą stroną, i na początku miałem w mniej właśnie z ponad 1000 gadżetów, ale nie znałem się tak jeszcze, więc odpuściłem. Potem jak nauczyłem się to wchodzę na nią i było tylko 300, teraz było 1 a wystarczyło zmienić preferowany język strony. Dzięki ci bardzo.

Na tej stronie nie ma wszystkich gadżetów jakie widziałem nieraz na screenach, ma ktoś jeszcze jakieś strony z gadżetami :wink: