Ge force 8600gt przegrzewa sie

Cześć, wczoraj zdecydowałem się oczyścić mój stary komputer. Po wszystkim po podłączeniu zaczęło mi chłodzenie karty graficznej szfankować otóż, pracuje głośno i karta się przegrzewa. Wcześniej w stresie było max 65 C a teraz tyle a nawet więcej podczas spoczynku.Pytam czy można jakimkolwiek sposobem to naprawic oczywiście wymiana chłodzenia tez wchodzi w grę ale chciałbym jeszcze popróbować inne sposoby.

manioleks , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Hej,

Generalnie najbardziej prawdopodobne, że w czasie czyszczenia naruszyłeś radiator, bądź mocno go wcisnąłeś. Najprawdopodobniej pasta mocniej się sprasowała, więc pomiędzy radiatorem a pastą powstała pusta przestrzeń, która utrudnia odprowadzanie ciepła. Najlepiej ściągnąć chłodzenie, przeczyścić i wymienić pastę termoprzewodzącą. Złożyć ponownie. Tyle. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki, a to ze głośno chodzi?

Wcześniej było cicho prawie nic nie było słychać a teraz to tak sie zmienia (wraz z temp.) czasem jest głosno póżniej stopniowo spada i nagle znowu się zwieksza

Jednak to na 100% uszkodzenie wiatraczka wiec jutro pojade i kupie nowy radiator zeby nie bylo klopotow aktualna temp 78 C

Hej,

Generalnie jest tak, że sensor w układzie graficznym przekazuje temperaturę. I jeśli jest wysoka, zwiększają się obroty wentylatorka. Tyle że w tym przypadku zmniejszanie temperatury jest mniej skuteczne - oczywiście jeśli mam rację z tą pastą…

Pytanie po co nowy radiator - ewentualnie tylko pasta i wentylator. Choć ten drugi łatwo sprawdzić. Wystarczy samemu pokręcić nim - jeśli nie ma oporów i kręci się swobodnie, to raczej ciężko, by był uszkodzony.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzieki, jutro sie zobaczy. Myślę ze zwykła pasta termoprzewodząca wystarczy bo oporów nie ma takich jak w mojej starej grafice ale ona miala 3 lata i mogl sie zuzyć. Wiec dzieki za odpowiedź

troche dziwne bo temperatura sie ustabilizowala i pozostała tylko głośność ale to da rade wytrzymac

Hej,

Doczepię się tylko słowa zwykła - generalnie lepiej jakąś markową. Najczęściej stosuję Arctic Silver 5 i bardzo dobrze sprawdza się przy odprowadzeniu temperatury.

Jeśli wentylator nie działa do końca poprawnie, można go wymontować, przeczyścić i przesmarować łożyska - na przykład olejem wazelinowym.

Daj znać. :slight_smile:

Tzn na jakim poziomie obecnie utrzymuje się temperatura?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dokładnie przymocowałeś radiator?

Prawdopodobnie pomoże tylko wymiana samej pasty.

A to że wentylator buczy to normalne skoro teraz karta ma wyższe temperatury. Gdy się zagrzeje to schładza do odpowiedniego poziomu i zwalnia, stąd te skoki.