Ge Force FX 5200- jak ją przystosować do gier?

Mam prośbę dotyczącą mojego komputera i sterowników NVidia.

Przeszukałem już setki stron dotyczących podobnego problemu, ale nie uzyskałem 100% odpowiedzi.

Otóż mam kartę NVidia Ge Force 5200, sterownik 9.1.4.7.

Trochę danych:

Windows XP pr sp 3

AMD Sempron 2.00 GHz

Ram 1.5 GB

Mój problem polega na tym iż kiedyś usunąłem Kasperskim wirusa, od tamtej pory gry mi nie działały. W tym tygodniu przestawiłem niektóre funkcje w panelu sterowania. Działa mi jedynie Plane Arcade poprawnie (choć raz mi się zaciął).

Wszystkie inne gry się zacinają w pewnym momencie i idą w tnącym rytmie baaardzo powoli do przodu (mimo to nie da się w ogóle grać). Przed usunięciem wirusa, NFS Underground działał w 100% poprawnie- a teraz nawet proste gry dostają wiecha.

Dodam iż robiłem już format dysku.

Serdecznie proszę o pomoc. :slight_smile:

Co mam zrobić, abym mógł korzystać z komputera w dowolny sposób.

próbowałeś przywracania systemu ?? komendy sfc ?? usuwałeś instalacje sterownika i instalowałeś kartę na nowo ?? spróbuj jeszcze zainstalować najnowszy dostępny direct x.

Mam Direct 10

Przywracanie systemu nie wchodzi w rachubę, bo wywaliłem go w maju…

sterowniki wgrałem na czysto, prosto po reinstalce

pisali na forach, że w.w. st. są najlepsze

DirectX 10?? Lepiej sprawdź dobrze…

wdł. Everest’a:

4.10.0.5515 (DirectX 10)

włączyłem 3dmark i pojawiło że mam od 5 do 16 fps :expressionless:

Snajper102 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

jaki masz system ?? jeśli taki jak wyżej xp sp3 to dla niego nie ma directxa 10tki… więc błąd ewereasta, wpisz w uruchom (menu start) winver lub dxdiag.

wszedłem tak jak proponowałeś- wersja 10

Mam XP pr sp3

niemożliwe, pewnie dlatego ci się muli wszystko ;P, dla win xp nie ma dx10 oficjalnie… są jakieś bety nawet nie wiadomo czy to w ogóle działa :P.

możesz spróbować :

http://www.softpedia.com/get/Security/S … ator.shtml

i ponownie zainstalować dx9c

na moje oko jest to problem z chlodzeniem… Jak pochodzi troche karta graf na wysokich obrotach to się szybko zagrzewa i zwalnia dlatego spada ci liczba FPSów

problem z chłodzeniem odpada (włączam kompa, zarzucam np. NFS i po kilku sekundach zaczyna się telegram z częstymi i długimi STOP)

użyłem programu z linku wyżej ale potem chcąc zainstalować Directx 9.25 lub 9.0c na koniec wyrzucało błąd-> zajrzyj do raportu :confused:

Nie wiem, jakim cudem masz dx 10 na XP i jeszcze GeForce 5200. Prawdopodobnie to hest przyczyną.

zainstaluj starszego dx

nic nie chce mowic ale optymalne stery dla twojej karty

http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_66.93.html

pozatym po co ci 64 bitowy system na takim starociu?

Jakim cudem masz dx10 jak WINDOWS XP nie jest do niego przystosowany …

użyłem programu od technika ale komputer mi się skopał (jakiś dziwny był) więc zrobiłem przywracanie systemu

chciałem zrobić nakładkę na direct’a ale nie udało się więc wszystko z rejestru związane z directx 10 zostało wywalone, mimo to wciąż w dxdiag pokazuje 10-tkę…

Dodane 04.03.2009 (Śr) 16:27

użyłem programu od technika ale komputer mi się skopał (jakiś dziwny był) więc zrobiłem przywracanie systemu

chciałem zrobić nakładkę na direct’a ale nie udało się więc wszystko z rejestru związane z directx 10 zostało wywalone, mimo to wciąż w dxdiag pokazuje 10-tkę…

co proponujecie?

Jest DX 10 na win xp ale to jakijś chory eksperyment i niestety nie widze innego wyjscia jak format

znowu próbowałem użyć dxerad i jak zrobił swoje to dxdiag w uruchom nie działa

jak chciałem po restarcie zainstalować DirectX 9.0c (czerwiec 08) z płyty Niezbędnika to na koniec pojawił się błąd

"wystąpił wewnętrzny blad systemu

sprawdź plik DXError.log i DirectX.log w folderze Windows, aby rozpoznać problem"

a takowych plików nie mam na dysku…

jak kliknę OK to wyświetla komunikat-> instalacja nie powiodła się

da radę zrobić coś prócz formata?

JA tą kartę mam i tam pisze że obsługuje tylko Directx 9

Dzięki za zainteresowanie. :slight_smile:

W sobotę po formacie się odezwę.

Na niektórych forach pisali by w panelu sterowania (z paska szybkiego uruchamiania) zmienić ustawienia 3D, np. synchronizacje pionową. Co możecie powiedzieć o tym?

Dodane 14.03.2009 (So) 12:37

mam już przeinstalowany system

directx 9

gry jak się cieły tak się tną…

Dodane 15.03.2009 (N) 15:30

zanim uruchomiłem PlaneArcade zainstalowałem go na nowo

instalację przeprowadził informatyk, żebym czegoś nawet bardzo niechcący nie popsuł

Win Xp pro sp3

a co kaman z tym kompem??

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

pls pomóż ktoś jeśli umiecie…