Ge Force FX 5200- jak ją przystosować do gier?

(system) #1

Mam prośbę dotyczącą mojego komputera i sterowników NVidia.

Przeszukałem już setki stron dotyczących podobnego problemu, ale nie uzyskałem 100% odpowiedzi.

Otóż mam kartę NVidia Ge Force 5200, sterownik 9.1.4.7.

Trochę danych:

Windows XP pr sp 3

AMD Sempron 2.00 GHz

Ram 1.5 GB

Mój problem polega na tym iż kiedyś usunąłem Kasperskim wirusa, od tamtej pory gry mi nie działały. W tym tygodniu przestawiłem niektóre funkcje w panelu sterowania. Działa mi jedynie Plane Arcade poprawnie (choć raz mi się zaciął).

Wszystkie inne gry się zacinają w pewnym momencie i idą w tnącym rytmie baaardzo powoli do przodu (mimo to nie da się w ogóle grać). Przed usunięciem wirusa, NFS Underground działał w 100% poprawnie- a teraz nawet proste gry dostają wiecha.

Dodam iż robiłem już format dysku.

Serdecznie proszę o pomoc. :slight_smile:

Co mam zrobić, abym mógł korzystać z komputera w dowolny sposób.

(Technik Elektro) #2

próbowałeś przywracania systemu ?? komendy sfc ?? usuwałeś instalacje sterownika i instalowałeś kartę na nowo ?? spróbuj jeszcze zainstalować najnowszy dostępny direct x.

(system) #3

Mam Direct 10

Przywracanie systemu nie wchodzi w rachubę, bo wywaliłem go w maju...

sterowniki wgrałem na czysto, prosto po reinstalce

pisali na forach, że w.w. st. są najlepsze

(Sidhmor) #4

DirectX 10?? Lepiej sprawdź dobrze...

(system) #5

wdł. Everest'a:

4.10.0.5515 (DirectX 10)

włączyłem 3dmark i pojawiło że mam od 5 do 16 fps :expressionless:

(Agatonster) #6

Snajper102 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Technik Elektro) #7

jaki masz system ?? jeśli taki jak wyżej xp sp3 to dla niego nie ma directxa 10tki.... więc błąd ewereasta, wpisz w uruchom (menu start) winver lub dxdiag.

(system) #8

wszedłem tak jak proponowałeś- wersja 10

Mam XP pr sp3

(Technik Elektro) #9

niemożliwe, pewnie dlatego ci się muli wszystko :stuck_out_tongue_winking_eye:, dla win xp nie ma dx10 oficjalnie... są jakieś bety nawet nie wiadomo czy to w ogóle działa :P.

możesz spróbować :

http://www.softpedia.com/get/Security/S ... ator.shtml

i ponownie zainstalować dx9c

(Szala90) #10

na moje oko jest to problem z chlodzeniem... Jak pochodzi troche karta graf na wysokich obrotach to się szybko zagrzewa i zwalnia dlatego spada ci liczba FPSów

(system) #11

problem z chłodzeniem odpada (włączam kompa, zarzucam np. NFS i po kilku sekundach zaczyna się telegram z częstymi i długimi STOP)

użyłem programu z linku wyżej ale potem chcąc zainstalować Directx 9.25 lub 9.0c na koniec wyrzucało błąd-> zajrzyj do raportu :confused:

(Petero123) #12

Nie wiem, jakim cudem masz dx 10 na XP i jeszcze GeForce 5200. Prawdopodobnie to hest przyczyną.

(Drobok) #13

zainstaluj starszego dx

(Arkosek07) #14

nic nie chce mowic ale optymalne stery dla twojej karty

http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_66.93.html

pozatym po co ci 64 bitowy system na takim starociu?

Jakim cudem masz dx10 jak WINDOWS XP nie jest do niego przystosowany ...

(system) #15

użyłem programu od technika ale komputer mi się skopał (jakiś dziwny był) więc zrobiłem przywracanie systemu

chciałem zrobić nakładkę na direct'a ale nie udało się więc wszystko z rejestru związane z directx 10 zostało wywalone, mimo to wciąż w dxdiag pokazuje 10-tkę...

-- Dodane 04.03.2009 (Śr) 16:27 --

użyłem programu od technika ale komputer mi się skopał (jakiś dziwny był) więc zrobiłem przywracanie systemu

chciałem zrobić nakładkę na direct'a ale nie udało się więc wszystko z rejestru związane z directx 10 zostało wywalone, mimo to wciąż w dxdiag pokazuje 10-tkę...

co proponujecie?

(Mateusz Golebiowski) #16

Jest DX 10 na win xp ale to jakijś chory eksperyment i niestety nie widze innego wyjscia jak format

(system) #17

znowu próbowałem użyć dxerad i jak zrobił swoje to dxdiag w uruchom nie działa

jak chciałem po restarcie zainstalować DirectX 9.0c (czerwiec 08) z płyty Niezbędnika to na koniec pojawił się błąd

"wystąpił wewnętrzny blad systemu

sprawdź plik DXError.log i DirectX.log w folderze Windows, aby rozpoznać problem"

a takowych plików nie mam na dysku...

jak kliknę OK to wyświetla komunikat-> instalacja nie powiodła się

da radę zrobić coś prócz formata?

(Jesion123456789) #18

JA tą kartę mam i tam pisze że obsługuje tylko Directx 9

(system) #19

Dzięki za zainteresowanie. :slight_smile:

W sobotę po formacie się odezwę.

Na niektórych forach pisali by w panelu sterowania (z paska szybkiego uruchamiania) zmienić ustawienia 3D, np. synchronizacje pionową. Co możecie powiedzieć o tym?

-- Dodane 14.03.2009 (So) 12:37 --

mam już przeinstalowany system

directx 9

gry jak się cieły tak się tną...

-- Dodane 15.03.2009 (N) 15:30 --

zanim uruchomiłem PlaneArcade zainstalowałem go na nowo

instalację przeprowadził informatyk, żebym czegoś nawet bardzo niechcący nie popsuł

Win Xp pro sp3

a co kaman z tym kompem??

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

pls pomóż ktoś jeśli umiecie...