GeForce 2MX - kiedy stanie się zabytkiem?

Cześć!

Szukałem na necie (na google też ;p) kiedy takie stare karty jak GeForce 2 MX staną się zabytkami, tzn. będę mógł je sprzedać drożej niż kupiłem. Bo właśnie posiadam GF 2 MX bodajże z 1999 roku i jakoś szkoda mi wywalać. Chciałbym go sprzedać (teraz za 10zł to bezsens), więc się pytam. Z góry dzięki!

nigdy taki dzień nie nastąpi, sprzęt elektroniczny jest ogólnie tani, dobrze sprzedają się przedmioty które są wydajne i jest ich mało, np. najwydajniejsze karty na AGP, duże pojemności ddr1 itd.

hmm jak ja bym dostał za mojego pierwszego geforce 2mx tyle kasy ile wtedy za niego się dawało to starczyło by teraz na średniej klasy komputer ;D

A ogólnie te geforcy były całkiem niezłe i nadal często się je stosuje przy składaniu starych kompów takich za grosze do netu, officea itp… ;]

Ogólnie to już jest zabytek, ale zabytki elektroniczne są tanie… :slight_smile:

Za 10 lat za pierwszego GeForca256 może dostałbyś jakąś sumkę (nie dużą), ale za kastrata dwójki na pewno nie.

to tak jakbyś miał teraz zapłacić tą niezłą sumkę za akcelerator sprzętowy Voodoo 1 czy 2- bez sensu…

Ok. Dokładnie chodziło mi, żeby sprzedać tego GF’a za około 3000zł. Teraz wiem, że może za 10 - 15 lat, albo w ogóle :slight_smile: Dzięki.

I myślałem trochę, nad tym, żeby sprzedać jakimś kolekcjonerom w przyszłości - dałoby się tak zrobić? (w sensie, czy ktoś by kupił?)

I moja ostatnie pytanko - mam jeszcze pierwszego AMD Durona 800mhz, GF FX5200 256mb i ewentualnie 512 SDRAM - czy z tym sprzętem jest inaczej, jeśli chodzi o “zabytkowość”?

za 50zł by poszedł cały twój ten unikatowy superkomputer przyszłości tfu przeszłości :>

:smiley: Ok, dzięki Wam bardzo. Póki co będę jeszcze chomikował starego kompa, może na bazarku kiedyś sprzedam ;] Dzięki za odpowiedzi!

Masz rację technik_elektro. Ja nawet za 50 lat nie kupiłbym starych części od komputera. Za dużo tego jest.

kiedyś to będziesz płacił za utylizacje tego reliktu przeszłości

kurna 1,2 ghz amd, gf5200 fx, 512 ddr… to jets moj AKTUALNY komputer! !!

no ja jeszcze mam tego geforce i sie bawie w instalowanie linuxów i innych systemów jeszcze dziala przez tyle lat,a wiesz taka karta mogla by być droga jakby zrobili zamachy terrorystyczne na wszystkie fabryki sprzetu komputerowego hehe;)

OTy kosmos.JNJN