GeForce 2MX - kiedy stanie się zabytkiem?

(Toffik325) #1

Cześć!

Szukałem na necie (na google też ;p) kiedy takie stare karty jak GeForce 2 MX staną się zabytkami, tzn. będę mógł je sprzedać drożej niż kupiłem. Bo właśnie posiadam GF 2 MX bodajże z 1999 roku i jakoś szkoda mi wywalać. Chciałbym go sprzedać (teraz za 10zł to bezsens), więc się pytam. Z góry dzięki!

(Technik Elektro) #2

nigdy taki dzień nie nastąpi, sprzęt elektroniczny jest ogólnie tani, dobrze sprzedają się przedmioty które są wydajne i jest ich mało, np. najwydajniejsze karty na AGP, duże pojemności ddr1 itd.

(neo10) #3

hmm jak ja bym dostał za mojego pierwszego geforce 2mx tyle kasy ile wtedy za niego się dawało to starczyło by teraz na średniej klasy komputer ;D

A ogólnie te geforcy były całkiem niezłe i nadal często się je stosuje przy składaniu starych kompów takich za grosze do netu, officea itp... ;]

(greh) #4

Ogólnie to już jest zabytek, ale zabytki elektroniczne są tanie... :slight_smile:

(slawex1983) #5

Za 10 lat za pierwszego GeForca256 może dostałbyś jakąś sumkę (nie dużą), ale za kastrata dwójki na pewno nie.

(Technik Elektro) #6

to tak jakbyś miał teraz zapłacić tą niezłą sumkę za akcelerator sprzętowy Voodoo 1 czy 2- bez sensu...

(Toffik325) #7

Ok. Dokładnie chodziło mi, żeby sprzedać tego GF'a za około 3000zł. Teraz wiem, że może za 10 - 15 lat, albo w ogóle :slight_smile: Dzięki.

I myślałem trochę, nad tym, żeby sprzedać jakimś kolekcjonerom w przyszłości - dałoby się tak zrobić? (w sensie, czy ktoś by kupił?)

I moja ostatnie pytanko - mam jeszcze pierwszego AMD Durona 800mhz, GF FX5200 256mb i ewentualnie 512 SDRAM - czy z tym sprzętem jest inaczej, jeśli chodzi o "zabytkowość"?

(Technik Elektro) #8

za 50zł by poszedł cały twój ten unikatowy superkomputer przyszłości tfu przeszłości :>

(Toffik325) #9

:smiley: Ok, dzięki Wam bardzo. Póki co będę jeszcze chomikował starego kompa, może na bazarku kiedyś sprzedam ;] Dzięki za odpowiedzi!

(slawex1983) #10

Masz rację technik_elektro. Ja nawet za 50 lat nie kupiłbym starych części od komputera. Za dużo tego jest.

(kwasna pikla) #11

kiedyś to będziesz płacił za utylizacje tego reliktu przeszłości

(Master Piotr) #12

kurna 1,2 ghz amd, gf5200 fx, 512 ddr.. to jets moj AKTUALNY komputer! !!

(Maciejboss) #13

no ja jeszcze mam tego geforce i sie bawie w instalowanie linuxów i innych systemów jeszcze dziala przez tyle lat,a wiesz taka karta mogla by być droga jakby zrobili zamachy terrorystyczne na wszystkie fabryki sprzetu komputerowego hehe;)

(JNJN) #14

OTy kosmos.JNJN