GeForce 5700 FX

Witam jestem posiadaczem wyzej wymienionej karty graficznej i mam pytanie czy jest mozliwosc zwiekszenia jej mozliwosci ? sama z siebie ta karta nie ma zbyt duzej wydajnosci lecz z moim egzemplarzem jest troche za duzo malej wydajnosci :?

Wczesniej mialem sobie GeForce’a 4 gralem na nim np. Need For Speed Underground 2 i szczerze mowiac gralo sie w niego lepiej niz na tej mojej obecnej , fakt ze teraz moge miec rozmycie itp. ale chodzi wolnie .Przecina se w roznych miejscach itp.

A wszeciez ta karta ma jeszcze raz tyle pamieci i pare roznych technologi wiec bez przesady :?

Czy wie moze ktos jak zwiekszyc jej wydajnosc czy poprostu juz tak musi byc ?? :expressionless:

Proszę zmienić temat postu na konkretny i używać polskich znaków, opcja edytuj i popraw.JNJN

Bo jest to karta niewiele lepsza od Twojego poprzedniego GF 4. Znajdź optymalne sterowniki i możesz spróbować podkręcać programem Riva Tuner

podaj nazwe producenta i taktowania rdzenia i pamięci, najlepiej zarzuć foto karty i jednej kości pamięci zobacyzmy ile można MHZ z niej wycisnąć

O ty trzeba się przekonać samemu podkręcając

ale każdy palit 5700 podkręca się tak samo, nie?

hmmm no ale jeśli będzie wiadomo jaki ma np czas dostępu do pamięci…system chłodzenia to można wstępnie określić ile mhz wyciśnie

Ja miałem kiedyś Leadtek Winfast FX 5700LE o taktowaniach 250/400, dałem na rdzeń więcej papu o 0,1V i karta śmigała na taktach 510/600

no ja przetaktowałem mojego radka 9550 z 250/400:P do 450/530:P śmiga o wiele lepiej. więc jeśli chcesz wycisnąć z karty ostatnie poty powiedz model taktowania i jakie chłodzenie i czas dostępu do pamięci;]

jak to zrobiłeś?? bo mój 6600 nie idzie więcej niż 440/690 (def. 400/500) :wink:

nie wiesz o czym mówisz

klopas w tym 5700LE montowano ten sam układ co w 5700 Ultra, jedyna różnica to bios z niższym napięciem i taktami ;), pomijając pamięci DDR2 oczywiście. W tamtym czasie 5700LE był świetnym wyborem, za stosunkowo niską kasę można było mieć układ wydajniejszy od 5700 standard :wink:

5700LE : 250/200

5700 : 425/275

5700Ultra : 475/450

różnią się dosyć sporo…

nie wiem co mówię? to czy układ dobrze się przetaktuje w głównej mierze zależy od układu chłodzącego, dostepu pamięci i procesora samego. Nie każda karta gwarantuje dobre podkręcanie dlatego poprzez dowiedzenie się jakie ma chłodzenie itd można mniej więcej określić ile wyciśnie.

a no widzisz, a układ ten sam i oc identyczne :stuck_out_tongue:

Ikarus http://www.google.pl --> podkręcanie karty graficznej

i co może nam jeszcze wzór podasz ? :expressionless:

Przecież wszystkie timingi można ręcznie ustawić, pamięci pracują stabilnie z częstotliwością do jakiej zostały zaprojektowane i przy jakiej są stabilne, ile można sobie pozwolić na zwiększenie taktów zależy od tego jaki margines bezpieczeństwa przewidział producent i od samej kości, każda może się kręcić inaczej. Co do samego rdzenia jeśli temperatury zawierają sie w dopuszczalnych granicach to nawet przy znacząco różnych chłodzeniach oc jest praktycznie takie samo, liczy sie architektura układu, podatność na zwiększone napięcia i ograniczenia zarówno technologiczne, jak i indywidualne każdego układu. Chłodzenie jak sama nazwa wskazuje to tylko kwestia odprowadzania ciepła, a nie wyznacznik “podkręcalności”

chłopie co TY pleciesz…mówimy o układzie sprzed 5lat:| a wzór dla pamięci DDR jest prosty 1000/czas dostępu w ns.=możliwość taktowania. Przynajmniej taka jest teoria. Chłodzenie nie jest wyznacznikiem? To zdejmij chłodzenie z dowolnej karty i zacznij testować ja bez podkrecania…życzę powodzenia

dalej nie wiesz o czym mówisz, tego się po prostu nie da obliczyć nawet w przybliżonym stopniu, tu masz kartę na pamięciach 1,4ns taktowaną 1000Mhz http://tuneupc.net/readarticle.php?article_id=12, twój wzór jest więc do niczego, ja sam sie bawiłem kilka dni temu 8800GTS taktowanym 1140 na pamięciach 1ns.

Chłodzenie to pojęcie względne, rodzaj jego zastosowania zależy od ilości generowanego ciepła

przestań wierzyć w zasłyszane teorie i zacznij sam pobierać informacje z pewnych źródeł. Nie mam ochoty wchodzić z Tobą w dalszą polemikę.

P.S naucz się czytać ze zrozumieniem

ahahahaha rozśmieszasz mnie…ten wzór jest do pamięci DDR takich jak w tym 5700LE a nie DDR2 lub wyżej…i kto tutaj czytać nie potrafi?

ps, poza tym ten “wzór” zaczerpnąłem z fachowej literatury a nie z własnej głowy. Skoro tak nie jest spróbuj dowolne kości na karcie z czasem 5ns podciągnąć ponad 500mhz(czyli jedynie 100 więcej niż ponad specyfikacje…takie coś możliwe jest z kośćmi maks. 4ns.)

a no i jeszcze jedno, gdybyś uważnie czytał, to pisałem, że znając czas dostepu możemy określić teoretyczną prędkość z jaką układ POWINIEN sobie poradzić.