Geforce 6200Turbocache pytanko


(Rikamuru) #1

Przegladajac ost.cd-action zauwazylem fajna opcje bo taka karta w opisie za okolo 300zł i to z pixel shader i vertex wersji 3.0 to zajarałem sie straznie i mowie kupuje ,ale pokazuje kumplowi ze taka ze kupie i ze jest na PCI to on mi mowi ze ja na mojej plycie glownej nie mam takiego PCI Express x16 bo to jest jakies specjalne to ja :frowning: i czy to prawda? mam plyte glowna

ECS K7VTA3 v5 (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DIMM, Audio) i jak ?


(JNJN) #2

Wrzuć i poczytaj

PCI Express x16

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Płyta główna musi obsługiwać ten standart, no niestety Twoja obsługuje standart AGP.


(Pablo M88) #3

PCI Express x16 zostało niedawno wprowadzone i jest niby następcą AGP x8 (piszę niby, ponieważ prawdopodobnie niedługo zostanie wycofane (oby) bo jego wydajność jest niewiele większa od AGP x8, a opłacalność o wiele niższa). Co do karty to nie wiem czy dobrze przeczytałeś, ale mają one tylko odpowiedznio 32 i 64 MB RAM. Czyli powinieneś posiadac co najniej 1GB RAMu, żeby ci się to opłaciło, gdyż funkcja TurboCache polega na kożystaniu z normalnych kości RAM w komputerze.

Moim skromnym zdaniem w twoim wypadku kupno tej karty byłoby najgorszym posunięciem jakie możesz wykonać, ponieważ twoja płyta ECS K7VTA3 v5 nie posiada PCI Express. Lepiej dołozycz kilka stówek i kupić 5950 Ultra na o wiele lepsze AGP x8.


(Rikamuru) #4

to dupa;( a jaka karta ze stajni geforce by mi sie najbardziej oplacala do 400zł najlepiej z pixel s shader 3.0 na moja plyte glowna


(boczi) #5

Z pixel Shader 3.0 nie będzie.


(Rikamuru) #6

to co moze byc?


(boczi) #7

W tej cenie to Radeony:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... highlight=

:slight_smile:


(Rikamuru) #8

ze stajni nvidi! bo z radeonami to problemy slyszalem niemale


(boczi) #9

Ze stajni Nvidii w tej cenie nic ciekawego nie ma. I nie ma żadnych problemów kto Ci takich bzdur naopowiadał :expressionless:


(system) #10

i tu znowu zaczyna sie walka, ja bym to poparł jakimis sensownymi wykresami a nie swoimi przekonaniami. Proponuje http://www.chip.pl

dział chipLAB i karty grafiki a nie taka jazde tu urzadzac.

A pozatym PCI-e niejest narazie szybsze poniewaz programisci nieprzewidzieli ze beda mogli wykorzystac te 4GB/s przpustowosci.

Wyjatkiem jest tutaj RAdeon 800XT i 850XT ktory jest optymalizowany pod tym kątem i daje to faktycznie wyzsza wydajnosc.

Tylkoc czekac az Pci-e zastapi agpx8

A stwierdzenie kolegi ze po co to wprowadzac ze niedaje zadnej lepszej wydajnosci to przytocze ci cos innego:

Miales moze dysk 8GB?? teraz masz moze 80 GB i co wtedy tez mowieles ze 8GB ci wystarcza?? bo sadze ze dzisiaj juz nie??