Geforce 6600 gt dual

(mustang81!@#) #1

Witam,a zarazem przedstawiam swój problem który tyczy się karty graficznej geforce 6600 gt dual,a konkretniej jej ustawienia,ponieważ działa tylko na szynie pci express 8 a nie 16 pytanie brzmi dlaczego? :o i oczywiście jak to ustawić ? w opcjach właściwości a dalej w zakładce geforce jest możliwość sli ale nie ma tam nic do odznaczenia a czemu ? ijak te opcje odkryć?Pozdrawiam i do odpisania namawiam :smiley: hej

(Zolciak) #2

Prawdopodobnie nie zmienisz tego na PCi x16 ponieważ żeby mieć PCI x16 musisz mieć płyte główną która przy SLI może coś takiego obsłużyć… Obecnie jest to dzielenie 16 na sloty PCI-E co daje PCI x8. Nie jestem pewien czy tak to jest ale raczej tak. Po za tym raczej nie tracisz dużo na wydajności…

(mustang81!@#) #3

hmmm…serdeczne dzięki ale przyznam szczerze że mam taką płyte główną i na 100 % jestem pewny że się da dlatego drąże ten temat.Pozdrawiam i w dalszym ciągu do wypowiedzi wszechwiedzących namawiam. :smiley:

(Zolciak) #4

Hyy jak jesteś pewny, że się da to powodzenia ale wystarczy 3min pogooglować żebyś się dowiedział, że się nie da…

Oczywiście jesteś na 100% pewien że masz nForce4 SLI x16 :slight_smile: OK fajnie nawet ich nie szukałem ale ciężko dostać takie rzeczy szczególnie, że wzrost wydajności jest znikomy.

(mustang81!@#) #5

straszne dzięki że podjąłeś się tych wypowiedzi :smiley: wyjaśnie dlaczego jestem na 100%pewny:poniewarz ta karta juz chodziła na 16 pci właśnie poprzez ustawienie sli do którego nie mogę teraz dojść po formacie a co do wydajności czy aż się tak zwiększa…to się nie kłóce chociaż wydaje mi się że jest różnica bo w danej grze po teście wyszło więcej klatek…hmm no sam nie wiem mimo to będe dalej się głowił dzięki za wypowiedzi w tej kwestii,mam podejrzenia że teraz działa tylko 1 procesor karty bo zachowuje się tak jakby była jedna 6600 gt a nie dual co spowodowałoby wydajniejszą pracę…tak mi się wydaję ale…pozdrawiam

(Zolciak) #6

No więc tak :slight_smile: Teraz mi przyszło do głowy, że skoro 6600+6600 = 2x PCI 8 to faktycznie może powinieneś mieć to PCI 16. Ja proponuje dokładnie poczytać o tym wynalazku Gigabyte i podać wynik w 3D Marku 2003. Z tego co wiem powinien być w granicach 13-14k :slight_smile:

(mustang81!@#) #7

Cieszy mnie to niezmiernie że doszliśmy do porozumienia :smiley: i dobrze się orientujesz robi ponad 14 w 3 d marku.Noi wychodzi na to że mimo podwójnej mocy wynikł podwójny problem :smiley: bo już mam myśli samobujcze w wyniku rozwikłania tego mega dla mnie problemu hej