GeForce 6600 - temperatura

Powiedzcie mi, proszę, jaka jest optymalna temperatura dla GeForce 6600 w czasie gdy używa się komputera tylko do np. przeglądania stron internetowych. I ile w czasie np. grania.

Wydaje mi się, że temperatury jakie mam teraz są zbyt wysokie - wahają się od 56-63 st. Celsjusza (kiedy zwyczajnie używam komputera)!

Czy bać się?

Jakie masz chłodzenie na tej karcie ? Pasywne (sam radiator), czy aktywne (radiator+wentylator) ?

Jeżeli karta posiada wentylator, to sprawdź, czy się kręci (komputer oczywiście włączony :P).

Jeżeli karta posiada sam radiator, to wyjmij kartę, przedmuchaj go, może jest zakurzony.

Mam 6600 GT. Temperatury identyczne. Nie masz się czego bać.

Ja na swoim radeonie mialem 63 w spoczynku. Wiem, że to inna karta inna technologia itp. Ale jeśli chcesz mieć mniejsze temp.zadbaj o dobry przepływ powietrza w obudowie. Kiedy wsadziłem do swojej obudowy 3 wentylatory 120mm temperatura spadła (UWAGA!) o 20*C! :o Trudno mi w to dalej uwierzyć ale tak jest :stuck_out_tongue:

Mam wentylator - kręci się wydając nieprzyjemne warczenie. Wiem, pora wymienić wiatraczek… Komputer jest oczywiście wtedy włączony. :wink:

Kurzu nie ma - czyściłem ostatnio bardzo dokładnie.

Ale ja mam GF 6600, bez tego GT;)

Mam np. to 63 st. w stanie spoczynku. Czy w takim razie mogę spokojnie włączyć jakąś grę? Wtedy temperatura wzrośnie o kilka dobrych stopni, prawda? Czy to aby na pewno bezpieczne?

Teraz mam 60 st., zanim wentylator zaczął głośno pracować w [podobnej sytuacji było około 50 st.

Edit:

Teraz mam 71 st. Celsjusza…