GeForce 7100 GS - Problem

(system) #1

Witam

Posiadam Taki problem z moja karta graficzną, Ze mi sie ona Bardzo przegrzewa do takiego stopnia ze jest bardzo gorąca i resetuje sie komputer

Wiataraczek karty graficznej mi od dłuzszego czasu nie działa ale nie było takiego problemu , Pare dni temu był jakiś problem z dyskiem który sie naprawił a zaczeły sie problemy z Kartą graficzną , niewiem czy to zalezy od napiecia czy poprostu karte trzeba wymienic na nową.

(Mariuszr1980) #2

Bez wymiany wiatraczka się nie obędzie. Bez wiatraka karta będzie się przegrzewać.

(Dzioka) #3

Witam,

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Jeżeli wiatrak na karcie graficznej przestał działać to karta będzie się przegrzewać. Wcześniej, pomimo niedziałającego wiatraka mogła działać prawidłowo, ponieważ mieliśmy zimę i temperatura powietrza była kilka stopni mniejsza. Teraz, gdy nadchodzą upalne dni i robi się zaduch, przegrzewanie się grafiki będzie częstym objawem. Taki układ, o którym mówisz, czyli Geforce 7100GS to koszt ~50zł. Naprawa chłodzenia jest więc raczej nie opłacalna. Polecam rozejrzeć się za jakąś nową kartą graficzną. Można znaleźć coś dobrego (do filmów, internetu itp.) już do 100zł.

pozdrawiam

(system) #4

No własnie chce kupic nowa karte i mam na oku taka :

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... DDR2_.html

Czy jest to dobra Karta?

(Xeon Bloomfield) #5

Tak, włączysz na niej każdą najnowszą grę (GTA 4, NFS Shift, itd.), ponieważ posiada Shader Model 3.0...

Co do wydajności mogę powiedzieć, że jak na tą półkę cenową z NVIDII to naprawdę coś...

(Agatonster) #6

HooLigan1908 ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(kijek) #7

Jasne...

Ta karta to low-end, lepiej dorzucić te 20 zł i wziąć to: http://www.ceneo.pl/908824s

(Gural7) #8

Lepiej na allegro poszukać Radeon x1950 pro,jest wydajniejszy od 8600 GT i kosztuje w granicach 100-120 zł.

-- Dodane 13.05.2010 (Cz) 18:23 --

masz tu dwie licytacje bez większego zainteresowania:

www.allegro.pl/item1034983822_ati_radeo ... b_ac2.html lub

www.allegro.pl/item1037224474_powercolo ... c_gra.html

(kijek) #9

Tak, masz rację, to rozwiązanie byłoby chyba najmądrzejszym w tej sytuacji, bo ta karta rzeczywiście jest wydajniejsza od 8600 GT. Jedynymi jej wadami w porównaniu do tego GF'a jest brak obsługi OGL 3.2, DX 10.0 i SM 4.0. Myślę jednak, że jeśli autor wątku jechał na 7100 GS, to raczej nie potrzebuje obsługi wcześniej wspomnianych rzeczy.

(Gural7) #10

Dokładnie,na dodatek że 8600 GT nie nadaje się do gier pod dx 10,więc te jego standardy tak poprostu tylko są :).