GeForce 7100 GS - Problem

Witam

Posiadam Taki problem z moja karta graficzną, Ze mi sie ona Bardzo przegrzewa do takiego stopnia ze jest bardzo gorąca i resetuje sie komputer

Wiataraczek karty graficznej mi od dłuzszego czasu nie działa ale nie było takiego problemu , Pare dni temu był jakiś problem z dyskiem który sie naprawił a zaczeły sie problemy z Kartą graficzną , niewiem czy to zalezy od napiecia czy poprostu karte trzeba wymienic na nową.

Bez wymiany wiatraczka się nie obędzie. Bez wiatraka karta będzie się przegrzewać.

Witam,

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Jeżeli wiatrak na karcie graficznej przestał działać to karta będzie się przegrzewać. Wcześniej, pomimo niedziałającego wiatraka mogła działać prawidłowo, ponieważ mieliśmy zimę i temperatura powietrza była kilka stopni mniejsza. Teraz, gdy nadchodzą upalne dni i robi się zaduch, przegrzewanie się grafiki będzie częstym objawem. Taki układ, o którym mówisz, czyli Geforce 7100GS to koszt ~50zł. Naprawa chłodzenia jest więc raczej nie opłacalna. Polecam rozejrzeć się za jakąś nową kartą graficzną. Można znaleźć coś dobrego (do filmów, internetu itp.) już do 100zł.

pozdrawiam

No własnie chce kupic nowa karte i mam na oku taka :

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … DDR2_.html

Czy jest to dobra Karta?

Tak, włączysz na niej każdą najnowszą grę (GTA 4, NFS Shift, itd.), ponieważ posiada Shader Model 3.0…

Co do wydajności mogę powiedzieć, że jak na tą półkę cenową z NVIDII to naprawdę coś…

HooLigan1908 ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jasne…

Ta karta to low-end, lepiej dorzucić te 20 zł i wziąć to: http://www.ceneo.pl/908824s

Lepiej na allegro poszukać Radeon x1950 pro,jest wydajniejszy od 8600 GT i kosztuje w granicach 100-120 zł.

Dodane 13.05.2010 (Cz) 18:23

masz tu dwie licytacje bez większego zainteresowania:

www.allegro.pl/item1034983822_ati_radeo … b_ac2.html lub

www.allegro.pl/item1037224474_powercolo … c_gra.html

Tak, masz rację, to rozwiązanie byłoby chyba najmądrzejszym w tej sytuacji, bo ta karta rzeczywiście jest wydajniejsza od 8600 GT. Jedynymi jej wadami w porównaniu do tego GF’a jest brak obsługi OGL 3.2, DX 10.0 i SM 4.0. Myślę jednak, że jeśli autor wątku jechał na 7100 GS, to raczej nie potrzebuje obsługi wcześniej wspomnianych rzeczy.

Dokładnie,na dodatek że 8600 GT nie nadaje się do gier pod dx 10,więc te jego standardy tak poprostu tylko są :).