Geforce 7300 - artefakty na ekranie

Witam,

Mam problem z grafiką GeForce 7300gt, otóż wczoraj po graniu w gre wyszedłem z domu “usypiając” system (Win 7). Tego samego dnia zauwazylem dziwne artefakty, wystepujace tylko w przeglądarce internetowej. Monitor przygasał 2 razy na kilka sekund, a po tym windows informowal mnie o bledzie sterownika. Dzis wlaczylem komputer, i czekaly na mnie artefakty juz podczas ekranu logowania. 2x pokazał się BSoD. Komputer dziala normalnie w trybie awaryjnym lub z odinstalowanym sterownikiem. Stąd pytanie: czy wystarczy zainstalować pakiet sterów ze strony nVidia (mysle ze 307.83 beda dobre), czy tez karta sie przegrzewa? Jesli to drugie, to dlaczego win informował mnie o błedzie sterownika?

Z góry dzięki :slight_smile:

Możesz spróbować zainstalować starsze bądź nowsze sterowniki.

Sprawdź również temperatury karty i jeżeli są one za wysokie to wyczyść ją z kurzu.

Jeżeli problem będzie nadal występował do przetestuj kartę na innym komputerze. Jeśli i tam będą z nią problemy to pozostanie ci tylko kupno nowej.

Dotychczas miałem stery oryginalne z windowsa 7, nie te z nVidii. Czy to możliwe żeby posypały sie tak same z siebie?

Bardziej prawdopodobne że karta uległa po prostu uszkodzeniu. Karty NVIDIA z tej serii miały problem z układami BGA i po jakimś czasie potrafiły sypać artefaktami na ekranie.

Czyli raczej śmietnik? Moze jednak da sie ja jakos naprawic? Czytałem coś gdzies o “wygrzewaniu” gpu …piekarnikiem :slight_smile: Niektórym rozwiązało to podobne problemy.

Spróbować możesz, najwyżej w ogóle karta się nie uruchomi. Aha i na śmietnik elektroniki nie wyrzucamy :slight_smile:

No dobra, “utylizacja” to lepsze słowo :stuck_out_tongue_winking_eye: Spróbuje z innymi sterownikami.

Dlaczego? Ogólnie działa, tylko bez sterowników.

Dodane 16.07.2013 (Wt) 14:21

Niestety karta po 2 godzinach pracy w trybie awaryjnym także odmówiła jakiegokolwiek działania. Mam już drugą karte (taką samą), mam nadzieje ze ona mi podziała dłużej. Dzieki za pomoc.