GeForce 7600GS problem z częstotliwością i podkręcaniem

Witam.

Niedawno kupiłem nowa kartę graficzną GeForce 7600GS Galaxy i mam problem z jej podkręceniem, a mianowicie gdy wszedłem w zakładkę zmian częstotliwości pierwsze co rzuciło mi się w oczy to to iż częstotliwość taktowania układu wynosi 400Mhz i pamięci wynosi również 400mhz a jak przeglądałem ofertę kupna tej karty pisało iż częstotliwość pamięci wynosi 800mhz czy to pomyłka czy jakieś zależności o których nie wiem. Wziąłem się wiec do podkręcania karty, jakie było moje zdziwienie gdy po podkręceniu karty do 460mhz układu i 460mhz pamięci dalej podkręcać nie mogłem gdyż wyskakiwał komunikat „Testu nie udało się uruchomić dla wybranych częstotliwości zegara. Obniż ustawienia i spróbuj ponownie.” Co jak co ale czytałem w necie iż dokładnie taka sama kartę jak moja można spokojnie podkręcić o wiele wyżej. Mój wynik w 3D Marku05 bez podkręcania tej karty wynosił 3805pkt a po przetaktowaniu 4355pkt to trochę mało gdyż podobno po podkręceniu można osiągnąć nawet 5000pkt. Czy cos jest nie tak z moja karta i czy te początkowe częstotliwości są w porządku ?

Mój komputer.

Athlon 3000Xp 333Mhz

GeForce 7600GS Galaxy na AGP, DDR 2

1024 MB RAM( 2x 512MB Elixir 400Mhz)

Płyta Główna: Gigabyte GA7VA SFS

Zasilacz: Procomp 400W

Odpowiedź na 1 pytanie: W pamięciach kart graficznych taktowanie mnoży się x2 czyli jak pisze 400to masz 800Mhz.

Co do podkręcania sprawdź zasilacz jak trzyma napięcia

Przepraszam nie wiem jak to sie stalo ze mi wywalilo 2x moj temat. Jeszcze raz przepraszam. jeden do usuniecia.

Złączono Posta : 04.10.2006 (Sro) 20:24

Z tymi napięciami to wiem, że można sprawdzić speedfanem ale gdzie i które napięcie odpowiada za co, to już nie wiem, wiec jak by ktoś mógł mi powiedzieć jak można dokładnie sprawdzić napięcie.

Miernikiem żadnym speedfanem, pozatym to zasilacz do d…

Temat możesz sam skasowac prawy górny róg i na X