GeForce 7xxx/8xxx GT/GS do SLI za 200-300zł co wybrać?

Witam wszystkich, nabyłem drogą kupna płytę główną MSI P4N SLI XE, ma dwa PCI-E, więc mój stary GF6600 na AGP się nie nadaje. Chcę kupić dla tej płyty dwie w miarę przyzwoite karty, które razem dadzą ładny efekt. Na allegro zostałem zasypany informacjami że na każdej aukcji kupię kartę marzeń. Stąd moje pytanie:

Jakie dwie karty graficzne polecacie do pracy w trybie SLI musi mieć 256mb najlepiej DDRII/256bit lub DDRIII/128bit (jak pamięć szybsza to nie potrzeba aż 256bit aby to szybko i sprawnie działało) za cenę 200-300zł za SZTUKĘ. Bo niestety nie znajdę aż 800zł na grafikę dla kompika. Oczekuję nazw firm i konkretnych modeli to czy GS lub GT też dosyć istotne.

Z góry wielkie dzięki

GF Galaxy 7600GS 256MB GDR3 z Zalmanem

Błąd, jak sens ma kupowanie drogiej płyty do sli do tego nie obsługującej c2d.

Jaki masz zasilacz i proc, i ile ramu.

jedna 7900GS ~400 zł Palit Sonic, Galaxy, nie ma sensu kupować kilku kart.

Tobi ma racje

a żeby połączyć w SLI 2 karty i wykorzystać pełną moc trzeba mieć dobry sprzęt

Dla mnie ma sens, bo jeśli ta płyta ma potencjał to chciałbym go wykorzystać a kupiłem ją okazyjnie !!

:hahaha:

Nieźle przepłaciłeś :stuck_out_tongue:

ZOBACZ CENĘ

Chłopie na tej płycie głównej to nie wiem czy SLI pójdzie ci w trybie 8X,8X

A jak się uda to i tak nieźle spowolni karty…

Trzeba było brać nForce 680i i tam jest SLI 16X,16X

Złączono Posta : 13.06.2007 (Sro) 7:11

Wszystko jasne… :stuck_out_tongue:

:shock: :roll: Po Co! wiesz może bo ja nie widzę sensu różnice pomiędzy PCI-Ex8a x16 ujawniają się jedynie w wyższych rozdzielczościach i to z aniso, antyaliasingiem. My tu rozmawiamy o kwocie z 600 zł a nie 2000 zł.

Stałeś się kolejną ofiarą marketingowej paplaniny. Jak byś się znał to widziałbyś bezsens swojej decyzji i nie kupiłbyś płyty z obsługa SLI tylko z jednym slotem PCI-E. Kupowanie dwóch kart za 300 zł by złączyć je w SLI to irracjonalny pomysł wydajność się nie zwiększy a spadnie nawet. To procesor odpowiada za wymianę danych pomiędzy kartami SLI więc mając dodatkowe zadanie będzie spowalniał. Prawdą jest że lepiej kupić kartę za 600 zł niż 2x300zł kup 7900GS i lepsze chłodzenie do twojej grzałki-procesora. Z tą kartą lekko podkręconą spokojnie pograsz w większość gier w 12800x1024.

jak masz 600zł to kup 7900GS i drugie tyle RAMu co masz.

Co to masz za zasilator ?? firma/model

To zależy czy procesor to uciągnie, szybkość może się zwiększyć o 70%.

Też tak słyszałem.

Do Draaka ona ma 2 PCI-E 8x w trybie SLI, gdy używa się jednego ma 16x, poza tym posiada 2 porty PCI-E 1x, więc ona ma 2 pary (2długie 2 te krótkie). Mam ją w ręku więc to prawda. W praktyce nie wiem już co kupić więc poczekam na wynik debaty o mojej płycie. Co do zasilacza to dopiero dokupie.

Złączono Posta : 13.06.2007 (Sro) 13:50

DO CRACKER9 TO JEST DOKŁADNIE TAKA SAMA PŁYTA pod względem pracy w trybie sli też ma 8x W SLI jeden chipset ma inny norce4sli taki sam. W gruncie rzeczy to samo różnice są delikatne prosze porównajcie sobie:

http://allegro.pl/item205511244_msi_p4n … ar_fv.html

http://global.msi.com.tw/index.php?func … =&cat3_no=

Nawet układ wszystkich złączy na płycie (w tym portów pci-e) jest identyczny

Weź jednego 7900GS i wyjdziesz na tym najlepiej

Jaki?

Jeśli sli zbyt obciąży procka to przeto można na tą płytę zamontować jedną kartę i będzie sobie chodzić 16x

W ogóle proc będzie Ci wszystko zwalniał.

Lepiej nie inwestuj w nic, sprzedaj to co masz i weź coś pod AM2

ten “procesor” nie nadaje się do SLI okropnie ograniczy jedną kartę a nie co dopiero w SLI… lepiej było zaoszczędzić i kupić C2D e4300 i abit ab9 a nie kupować za tyle kasy płytę i karty do tego… procesory P4 to niewypały i nawet przy bardzo wysokich taktowaniach jest niewydajny…

chwyty marketingowe robią swoje :slight_smile: powinna Ci wystarczyć jedna 7900GS od np Galaxy :wink:

Maniak

Weź najlepiej 2X 7900GS Galaxy lub Palit

Ale bardziej polecam Galaxy jeżeli chodzi o ten model…

I kup jakieś fajne chłodzenie do kart SLI że jedna kartą łączysz takim jakby lutem i dajesz tam chłodzenie ogólnie fajna sprawa sam tak kiedyś miałem…

I kręć te karty ile się da… :stuck_out_tongue:

Fundusz max 600 zł, cena jednej karty ~400 zł, a zasilacz? Frotronem z allegro za 50 zł tego nie zasilisz.

Z hałas masterem? Lepiej kupić Palita, na co komu 2x 3000 rpm, jak Galaxy to z Zalmanem.

Lutem?

No tak 2x 8800GTX :E

1x 7900GS +Amacrox Frei Erde/Frotron Blue Storm 500W, lub Amacrox Wariorr 450.

Nie wiem dokładnie jak to wyglądało…

Nie 8800GTS 320MB

sam tak kiedyś miałeś miałeś i nie wiesz jak to wyglądało :roll:

Czarujesz… lut? dobre :slight_smile:

TAK, TAK - wszyscy pamiętamy tamten komputer od bogatego wujka. I jeszcze parę innych historii :mrgreen:

@Maniak

o SLI zapomniej, nie opłaca się na takich kartach.

Nie to nie był lut to był taki mostek na dwoma 8800GTS które łączył je po środku i tam był cooler…

To dobrze że pamiętacie…

Bo sam nie wiesz CyraX_X jak to było ale jak to mówią:

Jesteś jeszcze:

:hahaha: