GeForce 8500 GT , pasywne chłodzenie i CoD 4

Mam GeForcea 8500 GT i jak pogram tak z godzinę w CoD 4 grafika się zawiesza wyskakuje niebieski ekran i muszę kompa zostawić aż troszkę ostygnie. Czy ktoś z was ma taki sam problem?

Karta się przegrzewa.

Zamontuj na niej wentylator, lub kup inne chłodzenie.

BSOD możne mieć inne przyczyny, sprawdź:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=104416

Przed niebieskim płynność gry spada?

Monitorujesz temperatury? Jaki masz ustawiony próg opóźnienia?

Temperatura bez żadnej gry to ok 58. Jeszcze zobacze jaka jest w CoD 4 i napisze. A jaki ten wentylator polecasz?

Jaka powinna być temp. procka PDC 2180?

@EDIT:

Temperatura w COD 4 to ok 80 ale dało się jeszcze grać gra się nie wyłączyła.

Oj, wiesz co, sprzedaj tą gafę i kup se najtańszego 2600 jakiego znajdziesz, będzie i chłodniej i wydajniej (90% ma chłodzenie aktywne i jeszcze ma mniejszy proces technologiczny - 65 nm, więc jest dużo chłodniej). Powiem ci, że moja karta w spoczynku ma ok. 35 stopni, w stresie góra 50-55. Poza tym mój palit świetnie się podkręca - do poziomu XT. A z twoją nic nie zrobisz…

Wentylator np Acutake 80mm koszt z 10 zł.

a ile masz, na jakim chłodzeniu?

80 to nie jest temperatura nie bezpieczna.

niektóre karty (np 7600GS) na pasywnym chłodzeniu robią 105 stopni w stresie…

Mam 20 GHz na standardowym chłodzeniu. Zastanawiem się nad tym wentylatorem bo kartę mam od 3 dni i tak jakoś… :smiley:

Robią - ale co z tego, skoro też się przegrzewają, np. mój kumpel kupił miesiąc temu takowego i karta się ewidentnie przegrzewała, nosił ją do serwisu i zamontowali mu wentylek, bo karta nie wyrabiała. Ok. 90 stopni to ostatni próg, przy którym karta może działać poprawnie, ale tanie karty nie znoszą takiej temperatury i zdychają - jak bohater tego topicu

mam podobny problem ale ze starym 6600 turbo force na agp (gigabyte)

tyle że nie robi BSOD ani nie zawiesza się… po prostu jak wyłącze kompa to muszę poczekać jakiś czas i wtedy go dopiero włączyć…

na fx5200 nie trzeba tego robić… od razu się włącza…

aha i wiatraczek na gpu bardzo hałasuje (wkurzający terkot :confused: )

domyśliłem się że trzeba coś zrobić z chłodzeniem… ale na jakie wymienić??

PS. to wersja TF i ona ma 2 chłodzenia… pasywne i aktywne…

foto grafy:

6600tflh9.th.jpg

co do rozstawu śrub to muszę jeszcze zobaczyć…

Arctic-Cooling VGA Cooler Silencer 5 NV Rev.3

Kosztuje grosze i schłodzi wszystko. Najlepsze chłodzenie za tą kasę. Wentylator turbinowy z żebrami radiatora znajdującymi się w korytarzu powierznym. Powietrze wyrzucane poza obudowę. Tylko nietety zajmuje 2 sloty :frowning:

Tylko że ja mam taki problem TYLKO w CoD 4. W BF2 gra działa nawet 4 godziny a temperatura nie przekracza 70.

Tak , tylko, że CoD4 nadwyręża twój komputer O WIELE BARDZIEJ niż BF2. CoD4 zarzyna na miejscu taką kartę.