GeForce 8800 GT brak sygnału w monitorze


(Karmel) #1

Witam.

Kupiłem sobie kartę graficzną Galaxy GeForce 8800 GT 512 mb, wykręciłem starą kartę i podłączyłem do gniazda nową. Nastepnie wszystko skręciłem i czekałem na upragnioną chwilę a tu bahhhh, monitor nie wyświetla mi obrazu :(. Zrobiłem więc automatyczne wyszukiwanie Digital,analog i nic, wykręciłem kilka krotnie kartę z gniazda i zpowrotem ją wsadziłem. Znów podłączyłem i dalej to samo. Brak sygnału w monitorze. Nie mam pojęcia dlaczego mi nie wyświetla obrazu. Karta jednak działa bo się pięknie kręci. Ale nie mam pojęcia co zrobić. Podłańczałem nawet drugi monitor CRT i to samo, brak sygnału. Tylko migające światełki przy power w monitorze.

Mój sprzęt:

płyta głwóna: Gigabyte GA-M51GM-S2G

zasilacz: Amacrox Warrior 400W

Napewno nie jest to wina zasilacza ponieważ mój kolega ma prawie ten sam sprzęt co ja i wszystko mu chodzi, nawet moja karta. Nie wiem w czym tkwi problem. Proszę o pomoc :slight_smile:


(neo10) #2

Podaj pełną konfiguracje komputera

Twój zasilacz to model AMACROX WARRIOR AX450-PNF http://www.allegro.pl/item337201836_moc ... ta_gw.html tak?

Jeżeli tak to raczej powinien wystarczyć

Dodatkowe zasilanie do karty na pewno podpięte?


(Longhorn2009) #3

No to mamy przyczynę :slight_smile:

Twoja płyta główna posiada zintegrowaną grafikę i jeśli wcześniej nie odinstalowałeś jej sterowników to takie rzeczy mogą się dziać. W takim razie możesz np. podłączyć starą kartę graficzną i usunąć sterowniki od niej i wyłączyć zintegrowaną karte graficzną w BIOS-ie.

Myślę, że pomoże.


(Karmel) #4

Dodatkowe zasilanie nie? A jak to zrobić, ja poprostu wlozylem w gniazdo PCIE i tyle.

Czy to może być tego powodem?


(Longhorn2009) #5

W takim razie podłącz dodatkową wtyczkę zasilania do zasilacza i sprawdź czy dalej to samo.


(klopas) #6

podłącz wtyczkę z zasilacza do karty (w moim amacroxie jest to pewnie u ciebie też jest)


(neo10) #7

Dokładnie nie wiem który model galaxy masz zresztą żadnego na oczy nie widziałem ale każda karta z seri 8800gt z tyłu ma gniazdo do podłączenia wtyczki pci-e z zasilacza... taka kwadratowa z 6 wejściami zdajsię ;] w tym amacroxie powinna być taka podpisana jako pci-e albo jakoś tak ;]


(Karmel) #8

http://www.cool3r.webpark.pl/gf.JPG czy wlasnie do tego mam podłączyć dodatkowe zasilanie, niech ktoś zobaczy :slight_smile:


(Karmel) #9

Panowie wielkie dzięki :slight_smile: działa, podłączyłem dodatkowe zasilanie i działa :slight_smile: ehhh gdybym wiedział jakie to proste to bym nawet nie pisał :slight_smile: