GeForce 8800 GTS - anomalie graficzne

Mam taką kartę i z radością odpaliłem swoje gierki czekając na ładne fajerwerki. Spotkał mnie absolutny zawód.

Najnowsze gierki jak Fable, rzeczywiście dają czadu i to na najwyższych obrotach, przyznaję. Starsze jak Painkiller, czy UT mają bardzo ładną grafikę, ale hmmm… rzucają. Mam na myśli, że obraz przyspiesza przelatując kilka klatek, a potem nagle zwalnia i tak cyklicznie. Generalnie im starsza gra tym większe anomalie. Najstarsze pamiętające czasy GF2 po prostu wywalają, nie da się w nie grać.

Da się to jakoś obejść? Bez względu na to czy używam sterowników z płyty, czy z sieci (najnowszych) to nic się nie zmienia. Mam też dorzucone sporo jakichś bajeranckich programików, ale co z tego, że mogę softwarowo chłodzić chip graficzny, skoro nie ma takiej potrzeby, bo mi się nie przydaje?

(Przypomina mi się ta sytuacja jak zaczęli integrować akceleratory graficzne w kartach i gry, które szalały na “trzy-de-efixach” jak FF7, a nie obsługiwały nowej technologii, można było oglądać tylko w wersji softwarowej, albo i żadnej.)

jaki masz procesor? czyżby amd x2?

Może procek spowalnia karte…

Podaj parametry kompa :wink:

coś podobnego jest na procesorach x2 ale nie wiemy czy taki masz jeśli tak to wgraj to

http://www.amd.com/us-en/Processors/Tec … 18,00.html

amd optimizer

Mam Intel Core 2 Duo E6420 (2.13GHz). Jest jakaś wersja dla niego (sam poszukam od razu, ale jak nie znajdę, albo ktoś będzie miał podobny problem…)?

Trop procesora porzuciłem z tego powodu, że niektóre rzeczy latają, że aż łzy wzruszenia leję, a anomalie w starszych gierkach mają też i taki charakter jak np: zamiast czarno białych kratek jaskrawa pikseloza, albo jaskrawe pikselki zakrywające czcionkę.

jaki masz zasilacz?

Pentagram PSF-500-A12S nie narzekam, a wręcz przeciwnie, najlepszy jaki w życiu miałem.

Sam nie mogę takiego programu znaleźć dla intela. Czemu producenci hardware mają zawsze taki bajzel na swoich stronach? Pewnie robią je marketingowcy.

Intel tego nie ma… a ile masz ramu?

Odinstaluj wszelkie stare sterowniki, wyrzuć wszystko z rejestru na ich temat i zainstaluj najnowsze z http://www.nvidia.com, powinno pomóc. Jeśli nie to oddaj grafikę na gwarancji.

To uczyniłem i nic. Ale problem jest z software moim zdaniem.

Format? A tak ap ropo, nie napisałeś jakiego systemu używasz.

Win XP Home.

Format byłby niedorzeczny ponieważ wszystko jest prosto ze sklepu nowiutkie.

Popraw tytuł na konkretny - inaczej temat wyleci.

Czy ja wiem, format to góra 2h roboty, a jak oddasz coś na gwarancji to przyjdzie Ci czekać trochę dłużej. Tak czy siak wygląda na to, że nie masz innego wyjścia.