GeForce 8800 ! Już jest :D

GF 88oo GTX kosztuje na komputroniku bagatela 2799 PLN.

Sądzę, że karta przeznaczona jest dla grafików, szczgólnie dla tych siedzących w trójwymiarach. :wink:

dla grafików są inne karty.

te karty są dla graczy i nie widzę nic, niezrozumiałego w coraz to nowszych “wynalazkach”…

Może dzięki temu, że wyszła GF8 stanieją najdroższe układy z serii 79xx

Do “wynalazków” nikt nie ma pretensji. Tylko czy jest sens kupować teraz i do jakiej gry ? Do większości gier (poza może paroma), które są na rynku w zupełności wystarczy karta graficzna 7600 GT. Ile osób posiada wydajny komputer oraz monitory 19 czy 21 calowe w domach aby grać w takich rozdzielczościach?

Lepiej GS z zalmanem. Po OC przewyższa GT i sie ma tych parę stówek w kieszeni :stuck_out_tongue:

Jak by tak każdy myślał to telewizor doszeł by do np. 29 cali. Bo po co więcej, przecież widać obraz :stuck_out_tongue:

to, że Ty nie widzisz takiego sensu, nie oznacza, że nie widzi go parę % populacji. do jakiej gry? do wszystkich. zauważ, że nowe gry, nie działają “ultra płynnie” w wysokich rozdziałkach z najwyższymi detalami nawet na kartach 79xx. a ultra płynnie nie oznacza wcale 20-30FPSów.

Akurat ta obecna generacja gier (nie zaliczam do niej np. Gothica 3 z innych powodów), która została juz wydana nie była pisana tak do końca pod GeForce 8800. Dopiero następna (np. Hellgate) będzie wykorzystywała potencjał tej karty pod pewnymi warunkami.

Aby tak się stało należy dobrać jeszcze odpowiednie podzespoły (i sterowniki), które muszą być odrobinę wydajniesze aby podołać tej karcie czyli dopłacić więcej. Chodziło mi właśnie o ten sens ekonomiczny i czy kupno takiej karty zostanie w pełni wykorzystane. Kupując w czasie premiery płacimy sporo nie tylko za karte graficzną ale i inne części (również drogie) i dlatego te parę % populacji, o których wspomniałeś, nie patrzy na takie coś tylko kupują. Dla większości userów opłaca się to dopiero po pewnym czasie (rózny czas) czyli do akceptowalnej ceny.

a po co komu taka karta graficzna ?

btw: pobierając tyle prądu działa negatywnie na środowisko :wink:

ja tam mam pytanie czy w zzwiązku z pojawieniem sie tych kart można liczyć na obniżenie cen najlepszych pozycji zna AGP??CHodzi mi tu 7600GS lub GT najlpeszych producentów

niom napewno ceny pójdą w dół :smiley:

a z jakiego powodu?

to jest segment kart high-endowych i w dół pójdą tylko (na 99%) karty typu GeForce 7950 GX2 czy GeForce 7900 GTX, bo reszta kosztuje poniżej 1200zł, więc nie ma póki co konkurencji w tym przedziale cenowym.

co innego po nowym roku, kiedy wyjdą karty 8x00 przeznaczone dla “mas”.