GeForce - 8xxx czy 7xxx?

(Lukaszxp) #1

składam nowego kompa.

Mam pytanko. Czy jeżeli będę miał kartę z serii 8xxx, ale nie zainwestuje w Vistę (DX 10) to nie będzie działa, czy cuś? Czy wyjdzie (nieautoryzowany) DX10 na XP'ka? czy vbardziej opłaca sie kupić z serii 7xxx? jeśli tak, to którą?

(aju) #2

Wszem wszystkim za i przeciw coś takiego powstanie na 99%.

(system) #3

nawet na 99,9 śmiał bym stwierdzić

(Skiff) #4

Mimo wszystko zainwestowałbym i w 8xxx i w Vistę. Zawsze jest to nowszy system operacyjny (na dłużej będzie dla niego wsparcie - poprawki).

Co do DX10 na XP to wiadomo, że oryginalnego nie będzie (z tych, czy innych powodów), a co do nieoficjalnego, to nie wiadomo jakiej to będzie jakości i kiedy (jeśli w ogóle) wyjdzie. Słyszałem już o planach, ale nie wiadomo co Microsoft zrobi z tym :confused:

(system) #5

zechce pieniędzy jak dla mnie. A jak nie to the end.

(Michal Kolatek) #6

Mający jak na razie więcej bugów od XP, grzebiąc w tym sys załatwiłem go po 10 min, XP jak dotąd nie udało mi się załatwić tak żeby się nawet nie zbotował, gra obecnie jedno demo zrobione przez lub na zlecenie nv korzysta z dx10. Wsparcie XP ma do 2012, Vista do 2008.

Z nowych jak masz zamiar grać, 8600GT +o/c, a nawet atak na kartę v-modem, lub 7900GS np Palit Sonic 256 DDR3 460 zł, od ATi X1650XT od Sapphire 310 zł, dla fanboyów nV w podobnej cenie 300 zł 7600GS 256 DDR3 Palit Sonic/Galaxy ZE.

Karty 8x00 są kompatybilne z dx 9/10, problemów nie będzie ostatnio nawet wyszły nowe stery likwidujące problemy w niektórych grach.[

(Draakus) #7

Karty ze wsparciem DX10 są wstecznie kompatybilne z poprzednimi edycjami DX, bedzie dzaiłać!.

Trwają prace ale czy w końcu wyjdzie, a jeżeli wyjdzie to nie wiadomo jak będzie z stabilnością, zgodnością z grami, wydajnością. Po za tym MS może blokować działanie tego typu nakładek/ programów czy jak to się nazywa poprzez stosowne "poprawki".

Nowsze nie znaczy lepsze. tak się składa że poza DX10 Vista jest całkowitą pomyłką i krokiem wstecz.

Czekaj, czekaj do końca czerwca kiedy to ATI wyda swoje karty z segmentu średniego. Po za tym upewnij sie, że twój zasilacz podała takiej karcie.

(Kwisnia 1990) #8

Dx 10, dla XP, jak wyjdzie to i tak będzie trzeba zmienić kartę która to obsłuży. A ja bym kupił w zależności ile masz kasy, wiadomo 8xxx nowszy 7xxx, starszy trochę, i mniej kosztuje, chcesz mieć DX10, kupujesz 8xxx.

Lub może coś z nowych Radeonów.