GeForce 9600GT - kilka pytań

Czesc. Chce sobie kupić tę oto karte ale nim to zrobie chciałbym sie dowiedzieć kilku rzeczy o niej. Mianowicie czy w tym zestawie (lub tym) jest przejściówka z molex na zasilanie karty oraz czy uciągnie ją zasilacz Modecom MC 350W (w szafie mam jeszcze Tracer 400W) dodam że mam jeszcze dwa dyski jak by się ktoś pytał.

hmmm powinien pociągnąć ten modecom… chociaż może dostawać zadyszki … a ten tracer to by 9600gt z miejsca spalił

Pójdzie bez problemu, taki modecom 2 radki HD 38xx w crossfire pociągnie :smiley:

ok, to jeszcze mam takie pytanie, brać Galaxy, Palita, Gainwarda czy TWINtech’a bo chodzą w podobnych cenach?

To jest bez znaczenia ze wskazaniem na Galaxy, wszystkie mają podobne chłodzenie, wszystkie można podkręcić do min. tego samego poziomu. Zwróć uwagę na cenę i gwarancję.

Ok, zastanowie się jeszcze którą wybrać. Dzięki :wink:

Ja posiadam od kilku tygodni Palit’a w wersji Sonic+. Wszystko chodzi pięknie, chłodzenie ciche wogóle żadnych problemów :slight_smile:

Ten Palit Sonic droższy, a chłodzenie na podobnym poziomie, jedynie ma więcej portów i grę Tomb Raider w pudełku. Już chyba lepiej Gainward’a z chłodzeniem Golden Sample.

@raflex

Właśnie, przy porównywaniu cen weź pod uwagę, że w Palicie masz chyba dodatkowo w pudełku grę Tomb Raider: Anniversary.

I podkręcony fabrycznie jest, co oczywiście można samemu zrobić. ALe jak ktoś się nie zna…

Palit Sonic i Gainward GS są podkręcone fabrycznie do tych samych taktów. Zresztą te dwie mają identyczne płytki, różnią się tylko chłodzeniem (ze wskazaniem na Gainwarda). Wiadomo, Palit i Gainward to daleko od siebie nie są. :slight_smile:

mnie udało sie w gainwardzie podkręcić rdzeń grafiki do 770Mhz i chodzi normalnie… pamięci jeszcze nie ruszałem…

Chyba jednak wezmę Galaxy ze względu na 65nm, chociaż, czy ja wiem, ona ma 57GB/s przepustowość (nie wiem czy to ma duzy wpływ) a Palit 64 i niższe taktowania. No nie wiem, w każdym razie bede wybierał pomiędzy tymi dwoma :smiley:

A Palit i Gainward w jakim procesie technologicznym tworzony jest?

Zgodzę się z KabutO, patrz na cenę (nie zapomnij o grze w Palicie, którą można by np. sprzedać) i gwarancję, bo reszta porównywalna. Takty bez żadnego problemu wyrównasz jak zainstalujesz sterowniki.

65nm jak Galaxy i inne firmy, nie ma 9600GT w innym procesie technologicznym tylko w 65nm.

Wyjątek to 9800GT bo będzie w technologi 65nm i 55nm

To było pytanie retoryczne. :slight_smile:

A nie lepsza będzie z serii 8800 np 8800GS 384MB?

8800GT/GTS 512MB jest wydajniejszy od 9600GT, ale 9600GT jest wydajniejszy od 8800GS/9600GTO.

OK, to już wiem prawie wszystko, pozostaje mi zadac jeszcze jedno pytanie, czy Core2Duo E4300 1.8GHz nie będzie “wąskim gardłem” dla tego GALAXY 9600GT?

Nie powinien być wąskim gardłem

Nie będzie, aczkolwiek po podkręceniu zyskałbyś parę FPS.