GeForce 9800 GT- monitor domyślny

przekopałem google. jest generalnie jedno rozwiązanie podane- przeinstalowanie sterowników. ale po kolei…

posiadałem kartę NVIDIA GeForce 9800 GT do dziś. przy grze w Football Managera raczej na 99,9% padło jej się.

nie mogę zmienić rozdzielczości większej niż 1200x1024. ekran to tylko “Monitor domyślny” ustawiony jest. stylu całego w W7 brak. w menadżerze zadań widnieje karta z żółtym wykrzyknikiem i “System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów (kod 43)”.

tak było wczoraj.

komp cały ma gdzieś półtora roku. nigdy nie było większych problemów. gry chodziły wszystkie.

potem było-> zainstalowałem jakieś stare do Visty, potem system się zawrócił do poprzedniego jakiegoś stanu i jest ok.

wszystko niby wróciło do normalności ale…

włączyłem FM2010, odpaliłem ten sam mecz co wczoraj i zrobiło się to samo. gra jakby się wywalił, zawieszka systemu i teraz jest też ok. jakieś pomysły??

biblioteki FMa gryzą się ze sterami do grafiki?

paski na monitorze były.

dziś włączam kompa i wszystko wróciło do stanu wcześniejszego- tj do rozdzielczości standardowej. pościągałem różne wcześniejsze wersje sterowników do W7 64 i nic. nie mogę zainstalować ich- wyskakuje taki błąd . (tak wiem iż jest napisane, że to stery do Visty)

jakieś dalsze pomysły? wynalazłem gdzieś w necie iż jest bardzo duża możliwość, że karta po prostu siada.

po odinstalowaniu karty teraz wykrywa Kontroler wideo (zgodny z VGA).

monitor podłączony jest karty i jest obraz.

karty drugiej nie mam, kompa też nie. więc nie sprawdzę gdzie problem.