GeForce 9800GT temperatura?

(Wpr8) #1

Pare dni temu qpilem Inno 3d GeForce 9800GT 1 gb link: http://www.inno3d.com/products/graphic_ ... 9800gt.htm

I tu zaczyna sie moja historia: Wlaczam sobie gierki a mianowicie (REquiem) i gra zaczyna sie zwieszac (wyskakuja artefakty) na poczatku dzilalo to w momecie wchodzenia do gry badz pozniej w zaleznosci jakie sterowniki mialem zainstalowane, jednak byly to roznice 1min (oczywiscie instalowalem najnowsze stery od grafiki, to niejest problem z bluescreen ). Wiec qmpel powiedzial mi iz moze to byc kwestia chlodzenia wiedz zamontowal mi rowniez niedawno chlodzenie tu link: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4594-3 i musze przyznac ze pomoglo temperatura w windowsie jest pomiedzy 34-37 stopni C w grze natomiast rosnie nieco i w momecie gdy przekracza czterdziesci pare stopni dokladnie niejestem sprawdzic to sie wtedy zwiesza. Wiec moje pytanie brzmi nastepujaca jaka srednia temperature powiedzmy powinna miec ta karta w WIN/ badz grach i przy jakiej temperaturze normalnej powinny mi takowe artefakty wyskakiwac(czyli w jakiej temp sie przegrzewa owa karta).

Teraz troche danych:

Plyta glowna to ASUS M2N32 SLI DELUXE (socet AM2)

Procesor AMD athlon™ 64X2 Dual Core Processor 3800+ 2,01ghz

1GB RAM

Zasilacz byl 500W a wymienilem na 850W wiec tutaj niewidze problemu szczegolnie iz efekt ten sam

Grafika: Inno 3d GeForce 9800GT 1

(obudowa 1wiatrak z przodu,jeden z tylu do wysysania powietrza, procek oraz ATT na grafie)

link z everesta: http://img18.imageshack.us/img18/3994/n ... itowas.png

Moje modyfikacje oraz proby:

• proby roznego rodzaju sterownikow invidi wlaczajac najnowsze

• zmienianie sily wiatraka w riva tunner niepowiodlo sie, niejestem pewien czy to chlodzenie samo sobie sily nieregoluje aczkolwiek wieje prawidlowo

• obudowa jest dosc ciasna jednak zdiete pokrywy niezmieniaja zbytnio faktu iz gra zawiesza sie po przekroczeniu 4X stopni

Wiec reasumujac wszystko podpiete, niesa to stery, niejest to zasilacz wiec czy to jest temperatura ? czy ta karta sie przegrzewa czy potrzebuje lepsze chlodzenie w obudowie.

Z gory prosze o szybka i efektywna pomoc osob z konkretna na tego typu problemy wiedza smilies/thumbup.gif smilies/bigsmile.gif

(Seba86mu) #2

A przewód dodatkowego zasilania podłączony do karty graficznej ?

(Wpr8) #3

tak wszystko jest podpiete

swoja droga jaka temperature wytrzymuje ta karta i w jakiej temperaturze powinna pracowac bezproblemowo ?

(Chosen) #4

az poprzednia karta graficzna dzialala gra/gry dobrze ??

jeśli tak to sprawdz czy napewno masz podpiete dodatkowe zasilanie do graficznej...

ja posiadam podobna graficzna i albo gram albo dzialam w programach wykorzystujacych 2d/3d wiec graficzna jest praktycznie wciaz uzywana...

i srednia temperatura to 48 stopni...

P.S

a procesor jaka temperatura??

(Wpr8) #5

Czy moze byc to wina zasilacza ? moj jest z firmy icute.

(Donaszym) #6

...a karta była nowa czy używana? Może ktoś przed Tobą przekombinował z ustawieniami i OC?