Geforce czy AMD ATI Radeon?

Jakie karty graficzne są lepsze: Geforce czy ATI Radeon? Mam tu na myśli czynniki takie jak: obsługa interfejsu Aero, ogółem takie bardziej nowoczesne i lepiej przystosowane do Visty, ja akurat na kartach graficznych sie nie znam

obojętnie która…co za głupie pytanie

Alden , każdy wie, że karty Nvidii są o wiele lepsze od Ati :slight_smile:

Oj chyba nie każdy…ja nie czuje sie kompetentny w wyborze bo się nie znam…Swego czasu miałem starego Geforce’a 4 i było dobrze :slight_smile: A teraz mam ATI Radeon X1600 series…BTW o gustach sie nie dyskutuje a ja wole mieć konkretną opinię ;]

Alden, każdy wie, że karty Nvidii są o wiele lepsze od Ati :slight_smile:

np. jakie? bo wątpię aby sobie kupił GX280…bo nazwa ładniejsza?

Po wyjściu nowych Radeonów 4850 to już tak nie do końca.Chodzi mi o karty za rozsądną cenę nie o GTX280 za prawie 2000zł.

Oczywiście, że ATI.

Dokładnie wygląda na to że ATI wychodzi na prowadzenie, ATI 4850 to według mnie następca 8800GT, jeszcze tylko zaczekać na jakieś autorskie rozwiązania chłodzenia producentów i można kupować :smiley: . Nvidia stworzyła kolejnego potwora :frowning: , zamiast stowrzyć kartę przyjazną użytkownikowi i jego portfelowi :smiley: i w miarę wydajną.

Zdecydowanie ATI…

A właściwie mógłbym poznać plusy i minusy i Geforce’ow i ATI Radeonów?

To bardzo proste. Wady ATI - źle działają pod linuxem, po instalacji sterowników nie można sobie zmienić nawet gammy (windows), ustawienia są, a jakże, ale nieaktywne. Zalety - są zwykle tańsze od ich GForcowych odpowiedników.

Powinno być AMD ATI

Taka mała uwaga…

lol… zależne od budżetu… czasem ati a czasem nvidia… zwłaszcza że wyszły radki hd4850/4870 :wink:

A ile kosztuje ATI Radeon albo Geforce będący w stanie b. wydajnie obsłużyć Aero w Viście?

Alden , aero nie potrzebuje super karty :stuck_out_tongue:

Np. taki GF 8500 GT od Gigabyte (posiadam) radzi sobie bardzo płynnie z Aero.

hah cóż za obiektywizm :smiley:

do gościa wyżej.

Co z tego?? ja mam GeForce i polecam GeForce, no chyba, że ma się kasę na Radeona 4850, albo 4870. Bo od chwili wyjścia tych układów GeForce dużo stracił, no i GTX200 nie są najlepszym pomysłem, za drogie i mało opłacalne, bo CF z w/w Radkami jest tańsze od jednej GF #-o

Ja również polecam GeForce, lepsze są w stosunku cena jakość np. GF8800GT możesz mieć np. jak mój za 450 zł, a tego Radka masz za 550 zł a masz niecałe 10% wydajności więcej.

Pozdrawiam

Cześć. Ja od początku jak mam kompa używam tylko i wyłącznie Geforce i jestem z niego zadowolony. :lol:

W sumie to jak wymieniałem GeForca 6600 na Radeona HD2600Pro to mysiałem mieć format bo sterowniki NVidia nie dokońca się odinstalowały, i przeszkadzały Ati catalyst :smiley: więc jak ktoś ma GF i chce wymieniać na Ati to niech się szykuje na walki sterowników :smiley:

Pozdrawiam