GeForce Experience

(taurus) #1

Po aktualizacji sterowników za kombinacja klawiszy “prawy atl + ż” włacza mi “ż” ORAZ GeForce Experience - czy ktoś wie, jak to wyłączyć ??

(sadaj72) #2

Nie instalować bloatware.
Usuń to całe Experience i problem powinien się rozwiązać.

(taurus) #3

Tak zrobiłem i rzeczywiście problem sie “rozwiązał” - mam nadzieje że nie wpłynie to negatywnie na pracę k. graficznej

(Domker) #4

raczej możesz się spodziewać, że mniej zasobów będzie się marnować niż w przypadku obecności GeForce Expirence i jego telemetrii.

(sadaj72) #5

JW Prawdopodobnie wpłynie pozytywnie, mniej zasobów się będzie marnować więc gry będą działać trochę szybciej. Ja np. przy grafice 1070 i nie instaluje takich syfów, szkoda mocy obliczeniowej.

(stan55) #6

Experience to soft dla leniwych grajków, za których optymalizuje ustawienia karty graficznej, szkoda bajtów na taki wynalazek.

(Seba228215) #7

No, to bez tego jak dobrać odpowiednie parametry ustawień gry ? Ustawiam na full w grze, a ten Experience mi koryguje ustawienia w optymilizacji.

(sadaj72) #8

W moim przypadku należy je dobrać tak aby uzyskać w miarę stałe 60kl/s, ze względu na skomplikowanie dzisiejszych silników, streaming danych z dysku i inne tego typu mechanizmy zwykle jest problem z utrzymaniem absolutnie stałego framerate, ale mi wystarcza 60FPS przez 99,5% czasu gry.

Ty możesz dobrać jak chcesz, możesz się nawet katować 30kl/s, ba jeżeli czas renderowania poszczególnych klatek jest stały, silnik wspiera efekty które imitują zachowanie kamery filmowej (w tym przypadku głównie motion blur), a gra nie jest bardzo dynamiczna to te 30FPS może okazać się zupełnie wystarczające do komfortowej zabawy.

(lordjahu) #9

A tak w przyszłości - w Experience masz możliwość zmiany klawiszy skrótowych by odpalić nagrywanie obrazu.

@stan55 to nie tylko program do optymalizacji - świetnie spisuje się do tworzenia zapisów z rozgrywki i zrzutów ekranu.

(Seba228215) #10

Spojrzałem tak w procesy, no i GF Experience nic nie obciąża, jak piszą. Gorzej działa ten cały streamer od NVidia w procesach. To obciąża. Przynajmniej u mnie. Choć nie korzystam ze streamingu.

(lordjahu) #11

To wyłącz udostępnianie.

(Seba228215) #12

W zasadzie to mam wyłączone udostępnianie, ale proces jako proces istnieje.

(stan55) #13

Być może, mnie zmienił ustawienia klawiatury i poleciał do kosza.