GeForce Experience

Po aktualizacji sterowników za kombinacja klawiszy “prawy atl + ż” włacza mi “ż” ORAZ GeForce Experience - czy ktoś wie, jak to wyłączyć ??

Nie instalować bloatware.
Usuń to całe Experience i problem powinien się rozwiązać.

Tak zrobiłem i rzeczywiście problem sie “rozwiązał” - mam nadzieje że nie wpłynie to negatywnie na pracę k. graficznej

raczej możesz się spodziewać, że mniej zasobów będzie się marnować niż w przypadku obecności GeForce Expirence i jego telemetrii.

JW Prawdopodobnie wpłynie pozytywnie, mniej zasobów się będzie marnować więc gry będą działać trochę szybciej. Ja np. przy grafice 1070 i nie instaluje takich syfów, szkoda mocy obliczeniowej.

Experience to soft dla leniwych grajków, za których optymalizuje ustawienia karty graficznej, szkoda bajtów na taki wynalazek.

No, to bez tego jak dobrać odpowiednie parametry ustawień gry ? Ustawiam na full w grze, a ten Experience mi koryguje ustawienia w optymilizacji.

W moim przypadku należy je dobrać tak aby uzyskać w miarę stałe 60kl/s, ze względu na skomplikowanie dzisiejszych silników, streaming danych z dysku i inne tego typu mechanizmy zwykle jest problem z utrzymaniem absolutnie stałego framerate, ale mi wystarcza 60FPS przez 99,5% czasu gry.

Ty możesz dobrać jak chcesz, możesz się nawet katować 30kl/s, ba jeżeli czas renderowania poszczególnych klatek jest stały, silnik wspiera efekty które imitują zachowanie kamery filmowej (w tym przypadku głównie motion blur), a gra nie jest bardzo dynamiczna to te 30FPS może okazać się zupełnie wystarczające do komfortowej zabawy.

A tak w przyszłości - w Experience masz możliwość zmiany klawiszy skrótowych by odpalić nagrywanie obrazu.

@anon84950130 to nie tylko program do optymalizacji - świetnie spisuje się do tworzenia zapisów z rozgrywki i zrzutów ekranu.

Spojrzałem tak w procesy, no i GF Experience nic nie obciąża, jak piszą. Gorzej działa ten cały streamer od NVidia w procesach. To obciąża. Przynajmniej u mnie. Choć nie korzystam ze streamingu.

To wyłącz udostępnianie.

W zasadzie to mam wyłączone udostępnianie, ale proces jako proces istnieje.

Być może, mnie zmienił ustawienia klawiatury i poleciał do kosza.