GeForce fx 5200


(system) #1

nie wiem czy w dobrym dziale ale otóż tak:chodzi mi o to jak podkręcic moją karte graficzną zeby byłą bardziej wydajniejsza i lepsza.jak np podkręcic częstotliwośc?


(Dupa) #2

****************** wszytko da sie poszukac w tym **********, necie!


(El Presidento) #3

Poczytaj:

http://www.oc-forum.org/Podkrcanie-nasz … a-t22.html


(Proph3t) #4

Kluzak nie przesadzaj .

PATRYCJA007 a w sterownikach nie ma takiej opcji ??


(Monczkin) #5

Kluzak Panu już dziękujemy - otrzymałeś ostrzeżenie, zakaz pisania na forum i bana


(:: MARIO ::) #6
  1. Podkręcanie karty graficznej

Do kręcenia kart graficznych służą działające pod systemem operacyjnym programy. Za uniwersalne można uważać Rive Tuner czy PowerStrip-a. Karty od nvidii można kręcić w sterownikach, posiadających dopowiednia zakładke. Do kręcenia karty od Ati można użyć RadLinkera czy ATT

Karta graficzna posiada dwie wartości: pierwsza to taktowanie rdzenia, druga to taktowanie pamięci, dla karta z pamięcią ddr wartośc mnożymy razy 2!

Karte kręcimy co 10mhz dla rdzenia i pamięci np. z 250mhz na 260 i pamieci z z 200 na 210 ( dla ddr to juz 420mhz, 210x2)! Save ustawieni i odpalamy jakiś benchmark graficzny, w którym to możemy zobaczyć, czy coś sie poprawiło w pracy karty, zmieniajace sie na wyzsze fps podczas testu jest znakiem, ze karta przyspieszyla! Wszystko OK, to jedziemy dalej kolejne 10mhz, i tak zwiekszajac co 10mhz, a z czasem co 5mhz dojdziemy do max wartości na jakich moze pracować karta!

Efektami zbyt wysokich zagarów są: dla rdzenia zwis obrazu wyświetlanego, dla pamięci błędy w prawidłowym wyświetlaniu obrazu (artefakty), mogą one powstac równiez poprzez przegrzewanie sie karty graficznej, gdyż kręceniw karty rownież jak i procka wymaga zadbanie o chlodzenie! Jeśli wraz z podnoszeniem zegarów nie przybywa nam pnkt w 3dmarku to albo to juz kres możliwości karty lub ulega ona przegrzaniu!

Rwonież i tu pojawia sie opcja, że nie każda karta kręci sie tak samo, i jest identycznie wydajna!

more info

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

pozdrawiam