GeForce FX vs. Radeon 9000

Witam.

Posiadam dwie karty graficzne:

Palit GeForce FX5200 128MB/128BiT i HIS Excalibur RADEON 9000 64MB/128BiT, a moje pytanie brzmi: która z tych kart graficznych będzie wydajniejsza w grach? :slight_smile: Czytałem coś na temat tych kart graficznych i sprawa nie wychodzi do końca jasno… :?

Czy ktoś wie coś na ten temat?

P.S - Proszę mi nie sugerować kupna innych kart, ponieważ nie chcę wydawać kasy, bo tego GeForca mogę mieć za darmo.

Pozdrawiam!

Miałem kiedyś 5200 i nawet BF Vietnam jako tako chodziło na średnich detalach.

Radek 9200 w vietnamie gorzej wypadał (kumpel miał, zrąbanie szczerze mówięc wyglądało). Nie wiem, czy te 64mb więcej przy tak ‘wydajnej’ karcie cokolwiek zmienia, ale i tak wg mnie 5200 górą.

Nie ma porównania, jeszcze 128 bitowy :stuck_out_tongue:

oby dwa są 128bitowe :lol:

Oj przepraszam, pamięć mnie zmyliła, nie zmienia to faktu że konkurentem wydajnościowym 5200 był 9200, ale ten drugi nie wspierał za bardzo nowszych standardów, dlatego tracił w nowszych grach lub wcale ich nie odpalał, fx ma problemy dopiero w grach wymagających sprzętowych pixel shaderów 2.0 w postaci nie odpalania gry. Przy czym warto zwrócić uwagę na to że większość wymagających ps 2.0 nie wymaga sprzętowych potoków dopiero gry typu graw i supreme commander tego wymagają.

Wybrałbym GeForce’a

u mnie call of duty 2 słabo śmiga

a na 5200 bez zacięcia…

oczywiście nie na full :lol: :wink:

ale na czym słabo śmiga? Na tym Gf’ie?

FX 5200 mam obecnie tą kartę nie jest szczytem marzeń ale mi wystarcza :wink:

Lepsza :lol:

Moge to potwierdzić, nawet w rozdzielce 1280x1024.

na tym co mam w opisie… aż wstyd się chwalić…

Radeonie 9200 SE

:x :x :x :x :x

na moim GF 440 MX 128 Mb ładniej było lecz popsuł się wiatrak i byłem zmuszony zmienić kartę :?

Dla mnie osobiście GF 5200 dlaczego.

więcej ramu.

Wykorzystuje Sm 2.0 czyli jakąś nowszą gierke uruchomisz.

Jeżeli chodzi o wydajność to obie karty mają zbliżoną do siebie i są na poziomie GF 3 Tit 200

uruchom jakiegoś 3Dmarka i sam sie przekonaj

ja bym wybrał tego GF ale lepiej wersje nie palit tylko prolink pixelview ultimate (chyba tak sie nazywa) z takowaniem 250/500 bo normalny fx5200 ma takowanie 250/400

No tak, ale innej nie mam :roll:

ja bym bez wątpienia brał GF

50-80zł i na allegro spokojnie można kupić 9500pro/9600pro/9800 z 128bit

a ja tak zaproponuję do 150 zł.

GeForceFX 5500 Galaxy 256MB TV & DVI (128-bit) (AGPx8)

KLIK

fuuu

FX-om mówimy nie :stuck_out_tongue:

IMO budżet byś przekroszył o 3x :slight_smile:

Z resztą fx5500 to dokładnie to samo co fx5200, może ma mniejszy proces technologiczny czy coś bo na rdzeniu te pare mhz więcej, ale równie dobrze można 5200 przetaktować i na to samo wyjdzie, a na dodatek nic się nie wyda, a fx’y w podkręcaniu są bardzo wdzięczne bo przyrost wydajności mają zdecydowanie linniowy.