GeForce GT 9500 -udostepnianie pamieci

Witam forumowiczow po raz eNty

Moj problem to Windows Vista i karta pamieci GeForce 9500 GT

do rzeczy- karta ma wbuowana wlasna pamiec - 1024MB a mimo to, w zakladkach wlasciwosci pokazuje mi o zgrozo, ze karta wykorzystuje 1791 MB pamieci w tym udostepnionej systemowej 767 MB - normalnie diabli mnie biora bo - zabiera mi pamiec- Jak To Cos Wylaczyc-chce by karta korzystala z pamieci tylko wbudowanej, a nie systemowej bo ista potrzebuje 2gb i teraz chodzi dosc wolno :/komputer ijego specyfikacja w sygnaturce.

pozdrawiam

Vista sama ustala ile pamięci potrzeba w tym wypadku karcie grafiki, spokojnie to Twoje subiektywne odczucie że pracuje Ci wolniej. Pierwszy raz spotykam się z głosem potępienia tego pomysłu.

Z tego co wiem nie można wyłączyć tej funkcji/usługi.

A czy Windows XP tez tak by zrobil/ustawil pobor pamieci z tej systemowej?

szukalem w biosie i nie da sie tego wylaczyc, w windows ani tyle- karta graf. zawsze korzysta z 1791 mb ram-u czy tylko w razie koniecznosci ? jak to jest ?

Z tego co pamiętam system “uczy” się które urządzenia i aplikacje potrzebują więcej pamięci jest to dynamiczne przydzielanie pamięci.

To co Ci pokazuje to wartość maksymalna jaka może zostać przydzielona gdyby zaistniała taka konieczność, dlatego już wyżej napisałem iż nie możesz odczuwać spowolnienia systemu.

XP o ile się nie mylę nie ma dynamicznego przydzielania pamięci (jeśli się mylę proszę o poprawienie).

aha rozumiem :slight_smile: dzieki wielkie - ja myslalem, ze pozera mi jak w laptopach - ale mamnadzieje, ze pozera najpierw te pamiec, ktora ma karta dopiero pozniej pozre reszte - a tak zapytam czy ten komputer podany w sygnaturce udzwignie GTA IV ? m.in. karta graf. ?

Dźwignąć dźwignie pytanie tylko jak to będzie wyglądało…

Raczej bez fajerwerków, ale żeby nie robić za wróżkę proszę:

http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Zapytam ponownie o coś innego - na mojej płycie głównej jest zintegrowana karta graficzna jak pisze na necie - Zintegrowana karta graficzna Intel® Graphic Media Accelerator 950 -ona jest automatycznie wyłączona po wpięciu GeForc’a ? bo w biosie takowej funkcji nie ma - a nie wiem czy ona nie pozera mi tej pamieci 761mb…

Dając kartę pod pci-ex integra automatycznie się wyłącza.