GeForce GT440 1GB - Mafia 2 i GTA 4

Witam mam pytanie.

Czy ww. karta graficzna oraz takie parametry komputera będą wstanie uruchomić grę (Mafia 2, GTA 4, Assasin’s Creed) w dobrej roździelczości i jakości grafiki ?

Płyta Główna: MSI MS-7502

Procesor: Intel Core 2 Duo E6750 (2,66 GHz)

RAM: 2x1GB (667MHz) + 1x2GB (667MHz)

System: Windows 7 Professional

Karta graficzna: GeForce GT440 - 1024 MB - GDDR3 - 128 bit

Link do karty graficznej:

http://www.komputronik.pl/product/122889/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/GeForce_with_CUDA_GT440_Gigabyte_1GB_HDMI_DVI_DSUB_PCI_E_DDR3_.html

Czy Physx Ready to to samo co po prostu Physx (Czy w mafii 2 będzie działała opcja grafiki Physx?)

Co do Mafii2, to spokojnie pograsz na maksymalnych detalach w przyzwoitej rozdzielczości. Gta4 zaś, z jej skopaną optymalizacją, to ruletka, acz też powinno być okej, nawet na wysokich ustawieniach.

“Physx Ready” oznacza tyle, że gra obsługuje Physx. I tak, w Mafii2 będzie on u Ciebie działał,acz licz się z tym, ze wówczas wydajność może pójść widocznie w dół.

Edit:

Assasin’s Creed również powinien hulać bezproblemowo. Nie zauważyłem początkowo, że i o niego pytasz.

Czyli Mafia 2 na rozdzielczości 1280x1024 na maksymalnych ustawieniach bez Physx. Będzie chodzić elegancko :slight_smile: ?

Jeszcze mam pytanie odnośnie Call of Juarez: Cartel. Jak z tym (na tych samych parametrach)?

Tak, powinno wszystko w miarę ładnie śmigać. Call of Juarez także. :slight_smile:

A jeśli na płycie głównej mam PCI-Express ale nie 2.0 tylko zwykłe to będeę mógł ją podłączyć ? i czy grafika będzie tak samo wydajna?

Znaczy sie mam PCI-Express x16 (chyba) ale nie 2.0. Z tego co wyczytałem na wikipedi 2.0 ma transfer 8gb/s a 1.0 tylko 4GB/s

I jeszcze drugie pytanie

Czy w programie Everest (do sprawdzania parametrów komputera) zaznaczona opcja oznacza jakie mogę podpiąć RAM-y do mojej płyty głównej. i czy na dole opcja “Kontroler pci express” oznacza jakie mam złącze karty graficznej?

parametryp.jpg

franio94 , ile masz konkretnie pieniędzy na wydanie? Akurat ta karta to bardzo średnia propozycja, w dodatku na pamięciach DDR3. Co do komentarzy na komputroniku to bym im zbytnio nie ufał…

A więc na kartę graficzną mam max 400zł

Ram max 100 zł